Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто зробив заяву щодо державної мови в українських школах. Дипломат вважає, що української мови забагато в навчальних закладах.

Угорський дипломат заявив, що в Україні має бути "не так багато" української мови у школах. Свою думку Іштван Ійдярто пояснив тим, що угорцям важко її вчити, бо є "плутанина з російською". Посол хоче, щоб діти в українських школах вчилися рідною мовою.

Іштван Ійдярто, фото: eurointegration.com.ua
Іштван Ійдярто, фото: eurointegration.com.ua

Популярні новини зараз

У Лондоні масштабна екологічна катастрофа, яка може зрівнятися з Чорнобилем: тисячі смертей і непоправні наслідки

Раміна зізналася, чому покинула Козловського перед весіллям: "Хотілося кричати, бісить!"

Попередження Путіну? Горезвісний Кримський міст остаточно "прогнувся", не встигли навіть пустити поїзди

Одіозний Міхалков відмовив Пугачовій: "Ти спочатку стань..."

Показати ще

У свою чергу головним аргументом України є те, що угорці або інші національні меншини погано або взагалі не розмовляють українською мовою. Проте посол переконаний, що це питання підходу та можливостей, скільки годин на тиждень вивчають ту чи іншу мову.

Іштван Ійдярто порівняв український та угорський підходи до навчання у школі. Дипломат наголосив, що на відміну від української влади, яка вважає за необхідне навчати дітей з 5 по 11 класи саме українською, в Угорщині певні, що навчання має викладатися рідною мовою.

Школа, фото: Полтавщина
Школа, фото: Полтавщина

"Якби українська мова викладалася лише 5 разів на тиждень, то, думаю, це дозволило б вивчити її не гірше, ніж у той спосіб, який пропонує українська сторона", – резюмував Іштван Ійдярто.

Раніше угорська влада неодноразово виступала з провокаційними заявами щодо української мови. А минулого року на Закарпатті навіть спалахнув скандал через таємну видачу угорських паспортів українцям у консульстві держави.

Нагадаємо, раніше Угорщина відмовилась від участі в Євробаченні, причина в ЛГБТ

Як повідомляв портал "Знай.ua", фахівці проаналізували ціни на продукти та зарплати в Україні і Європі, невтішна статистика

Також "Знай.ua" писав, що жорстокий мовний скандал на Закарпатті потрапив на відео