Політолог Юрій Романенко обговорив розгорнуту картину "реформи ім. Супрун"  в інтерв'ю з одним з найкращих українських аналітиків у сфері медицини Анатолієм Якименком.

За думку експертів, медична реформа в Україні веде до колапсу всієї системи охорони здоров'я.

Так, за словами Якименка, "затіяна" в Україні масштабна медреформа якось почала впроваджуватися у життя, але грошей на неї в достатній кількості немає, тому українці рано чи пізно зіткнуться з проблемами.

"Реформа почалася і повинна була закінчиться на первинному рівні – так було заплановано. Тепер постало питання забезпечення другого і третього рівнів забезпеченості громадян медпослугами".

Популярні новини зараз

“Не пускаєш без маски? Помри!": пасажири забили палицями водія автобуса

У Польщі підпалили заробітчан з України

Юна франківчанка втекла до лісу після сварки з мамою - плакала та обіймала дерева

Перший танок молодят став останнім, розійшлися одразу після весілля - "Учора ще зі мною ночував"

Показати ще

Справа в тому, що первинну допомогу надають, за задумом, бідним, з бюджету, ті, хто більш заможні. Виходить, люди самі повинні організуватися, до того – платити звичні податки, заробити на бюджет для бідних, і далі вже самоорганізуватися в квазідержфонди і самі за себе заплатити в медицині – йдеться, по суті, про подвійне оподаткування певних категорій громадян.

У якості акценту в бесіді, виділили наступну тезу: фактично, в медсектор, відповідно до можливостей і концепцій реформи, державою збираються гроші і потім їх розподіляють в приватні "руки" - страхові компанії зокрема. За словами Якименка, він володіє інсайдерською інформацією про те, що українські vip-експерти з питань реформи медицини в країні "задумали" саме таку схему з приватними страховими компаніями. В теорії, припускає експерт, це, можливо і ефективно, але рішення - дуже ризиковане, як буде на практиці і саме в Україні – велике питання.

Експерт додав:

"Більшість наших реформаторів хочуть використати державу як інструмент насильства над громадянами для подвійного оподаткування і розподіляти ці гроші куди вважатимуть за доцільне. Самі ж лікарі – злом не є, вони хочуть просто працювати, не торкаючись теми грошей".

Нагадаємо, Романенко напророкував важкий 2020 рік

Як повідомляв портал Знай.ua, Юрій Романенко показав, що Україна виграла від газового договору з Росією

Також Знай.ua писав, Романенко пояснив, чому влада хоче заборонити свободу слова в Україні