Економічний експерт Юрій Атаманюк вказав на наслідки епідемії коронавірусу в Україні. Зокрема внаслідок впровадження карантину для убезпечення від поширення небезпечної інфекції.

Атаманюк прокоментував рішення мерів Одеси, Львова та Києва щодо таких карантинних заходів, як закриття торговельних центрів, ресторанів, обмеження транспортного сполучення між містами.

Коронавірус, скріншот: YouTube
Коронавірус, скріншот: YouTube

"Поступати так повинні не мери міст, оскільки проблема є навіть не проблемою України, а всього світу. ВООЗ ухвалила рішення, що це є пандемією всесвітнього масштабу, то центром таких виступів повинен бути глава держави. Саме президент, навіть вже не прем'єр-міністр. Тому що це стосується всіх напрямків життєдіяльності держави і кожної окремо взятої людини. Тому перше, з чого потрібно починати владі, це звернення до народу про єдинство" Юрій Атаманюк

Фахівець вважає, що у нинішній ситуації на другий план повинні відійти всі інші питання, суспільство не повинно відволікатися від основної проблеми, яку потрібно вирішувати просто зараз. Атаманюк зауважує, що до людей повинен звертатися зараз хтось один, оскільки в іншому разі почнеться цілковитий бардак.

Популярні новини зараз

Погода на п'ятницю 7 травня та поминальну неділю: синоптик Діденко попередила про різкі зміни

Dzidzio вперше прокоментував своє розлучення і розподіл майна: "Я це доведу"

У нової "Холостячки" Злати Огнєвіч виявилося вже є кохана людина

Полякова зробила Дзідзьо непристойну пропозицію перед розлученням

Показати ще

Коронавірус в Україні, скріншот: YouTube
Коронавірус в Україні, скріншот: YouTube

Щодо економічних наслідків Юрій Атаманюк зауважив, що у випадку закриття всіх ресторанів та магазинів, суспільство зіткнеться із чималими труднощами.

"Медики розуміють, що це робити треба. Але тільки держава повинна взяти на себе відповідальність і про це заявити. А що буде з 50 тисячами працівників сфери громадського харчування міста Києва? А що буде з 50 тисячами працівників торгівлі міста Києва. Люди живуть на одну зарплату. У всій країні!" Юрій Атаманюк

Атаманюк наголошує, що у надзвичайних ситуаціях влада має бути готова до надзвичайних заходів.

Юрій Атаманюк, скріншот: YouTube
Юрій Атаманюк, скріншот: YouTube

"Перш за все треба зберігати спокій. Перше, що має зробити лідер держави — сказати, що вистачає і буде вистачати у будь-який час продуктів першої необхідності. Тому що молочна промисловість, м'ясна, крупи тощо - 80% цього всього виготовляється на території України і нам не грозять голодні бунти. Щоб не відволікати людей на ці нервові закупки. І тільки погіршення свого становища, коли народ починає закупляти тонами продукти і складати у себе в погребах — і воно там буде псуватися" Юрій Атаманюк

Крім того, на думку експерта слід розповісти про економічну ситуацію, що в нас достатньо золото-валютних резервів в країні, що у нас ліквідність банків становить понад 200 млрд гривень і понад 8 млрд доларів. Важливо пояснити людям, що в Україні інші фактори крім пандемії під контролем.

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше