Пандемія коронавіруса, від якого у світі вже загинули тисячі людей, насправді є війною за виживання. У той же час наша країна тотально не розуміє з чим вона зіштовхнулась. 

Про це заявив співзасновник Українського інституту майбутнього, політолог Юрій Романенко в ефірі програми "Правот на владу".

За словами Романенка, в Україні небезпечне захворювання сприймають, як щось  таке, що всіх не зачепить, і якось воно пройде,  і принципі до літа все закінчиться. 

"Не закінчиться до літа. І  буквально сьогодні оприлюднили дані британські вчені -справжні британські вчені,  Imperial College London, вони провели дослідження по Британії, про яку всі кажуть, що вона вибрала м'який шлях, не такий жорсткий карантин, як в Китаї та Італії. Так от, вчені зробили моделювання і прийшли до висновку, що якщо вони рухаються врамках м'якого сценарію, то їхні клініки будуть переповнені на скільки, що на кожне ліжко буде претендувати 8 осіб. Вони просто не справляться з потоком хворих і помре біля 300 тисяч чоловік. Щоб ви розуміли. Якщо цю статистику застосувати до США, то в Штатах помре при такому сценарії 1,2 млн чоловік. Тобто, це все дійсно дуже серйозно і головний висновок, який вони показують, що це буде повторятися, це буде циклами аж до того моменту, поки не з'явиться вакцина і не виробиться імунітет", - розповів Романенко.

За словами політолога, українська влада повинна взяти на себе відповідальність і швидко реагувати на цей страшний виклик, а натомість вона все ще не усвідомлює, з чим зіштовхнулась.

"В цій ситуації наше суспільство і найголовніше - наша влада діє в логіці неусвідомлення цього виклику. Що насправді це війна за виживання. Ми маємо за масштабами події, співставні з Другою світовою війною. Ангела Меркельвчора про це вже заявила. Така війна вимагає тотальності і відповідальності зі сторони держави. Ця тотальність має на увазі швидку реакцію", - зазначив  Романенко.

 
Як повідомляв портал Знай.ua, медик київської лікарні розповіла, що насправді відбувається у клініках, куди масово госпіталізують людей з підозрою на коронавірус.