Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

"Ціна для промислових споживачів, для неприватних споживачів коливається. У нас відкритий ринок, вона може коливатися. Але вона (електроенергія) є однією з найдешевших серед усіх країн Європи. Вона дешевша, ніж у Росії, Білорусі, дешевша, ніж у Європі в середньому", - сказав Шмигаль.

За його словами, відповідно до даних Євростату за 1 квартал щодо ціни для непобутових споживачів, Україна займає 4-5 позицію знизу. Прем’єр також наголосив на необхідності продовжити реформу енергоринку та прибрати на ньому цінові обмеження, які призводять до збитковості окремі підприємства енергогалузі.

"Зважаючи на стан сьогодні ринку енергетики, у нас дуже добра цінова ситуація. Тому підтримую вас, що треба продовжити реформу, дати законодавчу змогу виходити на ринок прямих договорів. Треба збалансувати ринок сьогодні, забрати оті всі прайс-кепи, які заважають сьогодні розвитку і вводять у збитковість окремі підприємства галузі", - сказав Шмигаль.

Нагадаємо, за повідомленням ДП "Оператор ринку" в квітні ціна на електроенергію для промислових споживачів знизилась на 9% до рівня 1243,87 грн/МВт-год.

Популярні новини зараз
Російські загарбники надіслали ешелон старовинних танків Т-62: "пам'ятка" з'явилася на вокзалі в Мелітополі Шахраї безсердечно оббирають родини українських військових: у Генштабі ЗСУ розкрили схему обману Головні новини за 25 травня: трагедія Олени Зеленської, реванш Усика, нові пенсії та загибель чемпіона на війні Микола Томенко: "А що там з нашими, українськими гнидами?"
Показати ще

Раніше ексзаступник міністра енергетики та вугільної промисловості України, експерт енергетичних ринків Сергій Чех заявив, що в Україні ціни на електроенергію для промисловості знизились настільки, що часом навіть не покривають собівартість її виробництва, а енергетика знаходиться в кризовій ситуації.

Тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики та захисту довкілля України Ольга Буславець 10 травня в ефірі телеканалу "Україна 24" спростувала інформацію металургійної компанії "АрселорМіттал Кривий Ріг" щодо високих тарифів на електроенергію в Україні у порівнянні з іншими країнами. Як розповіла міністр, після детального аналізу з представниками компанії, Міненергетики змогло довести факт найбільш низьких тарифів за останні два роки.

"Ми попрацювали над цифрами, вони ("АрселорМіттал Кривий Ріг" - ред.) погодилися, що ціна на електричну енергію, яку вони отримають сьогодні, найменша в порівнянні з попередніми роками. Тобто, з 2019-м, 2018-м", - підкреслила вона.