Про це вона заявила у програмі «Свобода слова» на каналі «Україна» у п’ятницю.

«У нас сьогодні реально в енергетиці катастрофа, я не перебільшую. Катастрофа тому, що 50 млрд грн дефіциту – це катастрофа, невиплачені заробітні плати – недопустима річ. Зупинка ядерних блоків – це теж абсолютно нерозумні речі. І плюс у нас 95% шахт зупинено, які добувають енергетичне вугілля», - сказала Тимошенко.

Вона зазначила, що наслідком такої ситуації можуть бути проблеми з енергопостачанням населення, промисловості. При цьому Тимошенко розповіла про 5 причин, що до призвели до кризи.

«Причина №1 – Україна виробляє стільки електроенергії, що нам достатньо на 100% самим. У нас є надлишки і ми можемо навіть експортувати… Ми з вами на 100%, навіть на 150% забезпечені електроенергією і в цю хвилину нова влада, яка прийшла, починає купувати електроенергію за кордоном», - сказала депутатка.

За її словами, вирішення цієї проблеми просте – потрібно на законодавчому рівні заборонити імпорт електроенергії в Україну. Але вже здійснений імпорт став вже причиною другої проблеми – дисбалансу в енергетиці, які призвели до перебоїв у роботі енергетичних підприємств.

Популярні новини зараз

Людмила Балан у "весільній" сукні заспівала пісню сина: тепер зрозуміло, чому Дан закохався у Тіну Кароль

Ніна Матвієнко не стримала радості від переїзду Тоні й Арсена Мірзояна: "Ще й випхаю"

ДТП в Чернігівській області з 13 загиблими: глава МВС назвав причину

Сумна Ксенія Мішина розповіла про свій стан після відносин з Олександром Еллертом: "Можна злетіти з котушок"

Показати ще

«Третє, що дуже важливо. Ми можемо з вами експортувати електричну енергію. Але для цього у нас не вистачає технічних можливостей. Тому треба ці технічні можливості посилювати. А це інвестиції. Нам треба дати гарантії інвесторам, нам треба зробити прекрасні проекти, які забезпечать технічну можливість експортувати більше електроенергії в інші країни», - сказала екс-прем’єр-міністр.

Інша причина катастрофи, на думку Тимошенко, викликана падінням споживання електроенергії через коронавірус на 10%, що показує необхідність зменшення генерації на всіх енергопідприємствах пропорційно.

Також вона додала, що останньою причиною кризи є проблема розрахунків з підприємствами зеленої енергетики, які будувалися для збільшення виробництва екологічно-чистої електроенергії в Україні.

«Зелена енергетика – це крок вперед в глобальному просторі і нам потрібно берегти нашу природу… Бажано, щоби держава знайшла стабільне, надійне джерело для фінансування зеленої енергетики, для купівлі вітрової і сонячної енергії», - роз’яснила Тимошенко.

Вона підкреслила, що розпочатий діалог уряду з міжнародними інвесторами необхідно довести до рішення, при якому б всі сторони були задоволені.

«Якщо зараз буде правильно задіяний план боротьби з цими штучно рукотворно зробленими кризовими явищами в енергетиці – достатньо декілька місяців щоби навести лад», - зазначила депутатка.

Як повідомлялося, імпорт з Росії був відкритий у вересні за ініціативою народного депутата Андрія Геруса. У І кварталі Україна імпортувала з РФ 54 млн кВт-год електроенергії і більше 150 млн кВт-год з Білорусі.

В кінці квітня Міністерство енергетики та охорони навколишнього середовища розробило новий енергетичний баланс на 2020 рік і повністю відмовилося від поставок електроенергії з Білорусі та Росії.

Напередодні в.о. глави Мінекоенерго Ольга Буславець заявила, що через значного профіциту (перевиробництва) електроенергії Україна відмовляється від імпортних поставок. Така ситуація буде зберігатися в найближчі роки, зазначила Буславець, тому питання імпорту для країни не актуальний.