Відповідний проект постанови схвалено на засіданні Кабінету міністрів України 20 травня.

Кабінет міністрів вніс зміни в постанову про публічних спеціальних зобов'язання (ПСО) на ринку електроенергії, яким знизив для "Енергоатому" частку обов'язкового продажу своєї електроенергії держпідприємству "Гарантований покупець" з 85% до 80%.

При цьому документ зобов'язав "Енергоатом" продавати 5% прогнозного обсягу відпуску електроенергії (затвердженого в прогнозному балансі енергосистеми на відповідний місяць) за двосторонніми договорами на спеціальних сесіях електронних аукціонів.

Таким чином, після прийняття даних змін НАЕК буде відпускати 80% своєї електроенергії "Гарантованого покупцеві" за спецобязательствам, 15% – на ринку "на добу вперед" (РСВ) як це передбачено законом про ринок е/е, ще 5% – на електронних аукціонах за двосторонніми договорами.

Як зазначила в. і. о. міністра Ольга Буславец, відповідну постанову розробило міністерство для реалізації завдань Антикризового енергетичного штабу.

Популярні новини зараз

Вагітна Осадча перетворилася на ніжну кішечку під шум моря: "Мій Юрочка"

Slavia змінилася до невпізнання перед розлученням з Дзідзьо: "Море можливостей"

Головні новини за 6 травня: загибель Софії Ротару, гроші на кисень і курйоз Володимира Зеленського

Полякова зробила Дзідзьо непристойну пропозицію перед розлученням

Показати ще

«Це дозволить поліпшити фінансову ситуацію ДП «Гарантований покупець», НАЕК «Енергоатом» і інших учасників ринку. Також це допоможе промисловим підприємствам з високою часткою електроенергії в продукції отримати доступ до довгострокових контрактів з конкурентним У свою чергу «Енергоатом» отримає додатковий гарантований ринок збуту виробленої електроенергії», - сказала Буславец.

За її словами, прийняття постанови вдосконалить систему спеціальних обов'язків на ринку електроенергії.

Як повідомлялося, 19 травня відбулося друге засідання Антикризового штабу з питань енергетики під головуванням прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, керівництва державних відомств у сфері енергетики, а також гравці ринку електроенергії.

Під час засідання Шмигаль підкреслив, що Кабмін буде захищати «Енергоатом» від банкрутства і буде контролювати, щоб електроенергія атомних станцій не продавалася зі збитком для держкомпанії. За його словами, держкомпанія кожен місяць отримувала 1 млрд грн збиток з-за того, що продавала електроенергію на балансуючому ринку за півціни.

Перше засідання Штабу під головуванням Шмигаля відбулося 29 квітня. Результатом став оновлений енергетичний баланс на 2020 рік, який зменшив напругу в області, надавши розуміння роботи енергетиків до кінця року, що дозволить нормалізувати роботу підприємств.