«Еліта нації» Віктора Януковича в особі Дениса Шмигаля може очолити нині Кабінет міністрів. Дізнайтеся: хто запросив його в уряд? Читайте про ігнорування чиновником законодавчих норм.

Біографія

Дата народження: 15 жовтня 1975 року.

Знак Зодіаку: Терези. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Кролика.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 44 роки.

Якщо глава уряду, юрист зі Жмеринки Олексій Гончарук піде у відставку, тоді на законодавчому рівні в.о. глави Кабінету міністрів автоматично стане Денис Шмигаль.

Із недавніх пір він став наступником Олени Бабак, що звільнилася із посади. До речі, вона стверджує, що у її звільненні винні «корупціонери із будівельної галузі», про що повідомляють ЗМІ. Вона заявила із трибуни, що злопихателі з будсфери хотіли б порадіти на її кістках.

Ще зовсім нещодавно підприємець Денис Шмигаль імпонував екс-президенту Віктору Януковичу. Про це повідомляє видання Politeka, а також ряд інших відкртих джерел. Але вже сьогодні Денис Шмигаль є кандидатурою на крісло прем'єра. «Елітою Януковича» його називає видання Vesti, посилаючись на те, що у 2012 році Віктор Федорович вніс Дениса Анатолійовича до списку «еліти нації».

Позачергове засідання Верховної Ради України відбудеться у середу, 4 березня 2020 року. І на ньому пройде голосування за відставку чинного прем'єра. Про те, як Денису Шмигалю, кандидату на посаду глави уряду, вдалося приєднатися до команди нового президента, він сам розповів у інтерв'ю Ukrinform.

Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук
Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук

Із його слів, це була пропозиція від президента Володимира Зеленського та прем'єра Олексія Гончарука, із якими у львівського бізнесмена відбулася розмова. Екс-голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль зазначив у своєму інтерв'ю виданню, що президент і прем'єр переконали його зайнятися роботою в уряді.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у місті Львів. Тут він народився, виріс. І мешкав останнім часом.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Катерина Анатоліївна. Дружина займається дрібним бізнесом у Львові у сфері послуг. Вона є співвласницею компанії «Кам'янецька пекарня».

До речі, другий її власник - «нафтовий король» Зіновій Козицький. Про це повідомляє портал Strana. Він володіє родовищами нафти та газу на Львівщині та у Івано-Франківському регіоні.

Крім цього, Зіновій Козицький разом із дружиною Дениса Анатолійовича володіє фірмою NextBike, що займається наданням послуг із велопрокату.

Діти: дві доньки Ганна та Софія. Подробиці особистого життя у відкритих джерелах відсутні.

Освіта

1992-1997 рр. - роки навчання у держуніверситеті «Львівська політехніка». Отримана спеціальність - «інженер-економіст». Навчальний заклад закінчив із червоним дипломом.

2003 р. - аспірантура, інститут регіональних досліджень НАН України, кандидат економнаук.

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочав під час навчання в університеті. Коли навчався на другому та третьому курсі працював менеджером у ТОВ «О'кей».

Наступні 2 роки був бухгалтером у одному із банків. Ще один рік працював на цій же посаді Львівського автобусного заводу. Потім протягом року займав посаду провідного бухгалтера ЗАТ «З-Торговий дім».

Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук
Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук

Після чого протягом 4-х років був головним бухгалтером, фінансовим директором ТОВ «ЛА ДІС». Потім повертається на ЗАТ «Львівський автобусний завод», де 2 роки очолює економіко-стратегічний відділ розвитку, є начальником фінвідділу.

У 30 років стає заступник гендиректора ТОВ «ЛА ДІС». Однак і на цій посаді затримується не надто довго. Буквально через рік стає директором із економіки ТОВ «ІК «Комфорт-Інвест».

Через 2 роки займає крісло гендиректора ТОВ «Росанінвест». Через рік - помічник голови Львівської ОДА, виконуючий обов'язки керівника головного управління економіки адміністрації.

У 34 роки займає крісло начальника ГУЕ Львівської ОДА. Із 2012-го року очолює ГУЕ і ПП Львівської ОДА. Через буквально рік керує департаментом економрозвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Львівської адміністрації.

У 39 років стає помічником-консультантом нардепа, заступник начальника головного управління Міністерства доходів Львівщини.

2014-2015 рр. - двічі намагався стати депутатом, але обидва невдало. Спочатку балотувався як самовисуванець. А у 2015 р. мав намір пройти по мажоритарному округу із центром у Дрогобичі (Львівська облрада).

2015-2017 рр. - обіймає посаду радника президента ТОВ ТПК «Львівхолод», є віце-президентом компанії, а також гендиректором, членом НР.

2017-2018 рр. - заступник гендиректора із соцпитань ПАТ «ДТЕК Західенерго». Протягом наступного року керує ДТЕК Бурштинська ТЕС. Одночасно виконує обов'язки заступника гендиректораі з соцпитань «Західенерго».

Із 1 серпня 2019 року - голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

4 лютого 2020 року - призначення на посаду віце-прем'єр-міністр України, міністра розвитку громад і територій України.

Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук
Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук

Компромат і чутки

На держслужбу Денис Шмигаль прийшов за часів президентства Віктора Ющенка. При Вікторі Януковичі він потрапив у резерв «Нова еліта нації». Видання My.ua повідомляє, що пізніше йому дорікали за це патріоти Львівщини.

Обіймаючи посаду голови Івано-Франківської ОДА, Денис Шмигаль досить тісно співпрацював із офісом глави держави Володимира Зеленського. І продовжує тісну взаємодію у новому уряді сьогодні.

Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук
Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук

Буквально 2 роки тому він очолював одне із найбільших у Івано-Франківському регіоні підприємств із виробництва електроенергії - Бурштинську теплову електростанцію, що належить холдингу олігарха Ріната Ахметова.

Видання Zaxid повідомляє: «Монополія ДТЕК у електроенергетиці знищує економіку Західної України». Ресурс називає теплоелектростанцію, яку не так давно очолював Денис Анатолійович, «енергетичним гігантом із грабіжницькою ціновою політикою у регіоні Західної України».

Як зазначає портал, споживачі електроенергії Івано-Франківщини дуже сильно страждають від «Бурштинського енергетичного острова», тому що підприємство, яке належить мільярдерові Рінату Ахметову, не дає розвиватися місцевій економіці. І зазначає, що ціни на електроенергію тут на 13%-60% вищі в ОЕС України.

Відкриті джерела пишуть про те, що Денис Шмигаль встиг оскандалитися на цій посаді. Мова йде про просування ним проекту на користь теплоелектростанції, який би збільшив звалища золи. Жителі міста Галич виступали проти даного проекту, тому що наслідки були б плачевними - забруднення землі та води.

До речі, зарплата Дениса Шмигаля (декларація за 2018 рік), отримана за основним місцем роботи («ВП Бурштинська ТЕС АТ ДТЕК Західенерго») склала 1 млн. 727 тис. 82 грн. (практично по 144 тис. грн. на місяць).

Крім цього, він отримував зарплатню за сумісництвом на ТОВ «ДТЕК Східенерго». Її розмір склав 1 млн. 274 тис. 262 грн. У декларації також зазначено 555 тис. 483 грн. зарплати на цьому підприємстві у якості основної роботи.

Видання Антикор повідомляє, що Денис Шмигаль потрапив до списку посадових осіб, які повинні були опублікувати майнові декларації та люстраційні заяви, однак проігнорували законодавчі норми. Він займав на той момент посаду заступника начальника Головного управління Міністерства доходів на Львівщині.

Згідно із даними видання Strana, чиновнику зі стажем, який пішов у бізнес, під час призначення Володимиром Зеленським на посаду губернатора протегували два впливових митних «барони» - львів'янин Сергій Бадяк (прізвисько - Дипломат) і чернівчанин Ілля Павлюк, що тісно співпрацює із президентом Володимиром Зеленським.

Як повідомляє портал, Ілля Павлюк контролює митні питання. А також курирує деяких нардепів. Їх навіть встигли неформально охрестити «групою Павлюка», яка, як зазначає виданнч, співпрацює із Рінатом Ахметовим щодо питань ренти на залізну руду. Відзначається, що їхні стосунки із Ігорем Коломойським натягнуті.

Згідно із декларацією Дениса Шмигаль за 2018 рік, його дружині Катерині належить житловий будинок у Львові площею 215,9 кв. м. Їй також належить нежитлове приміщення площею 417,2 кв. м, яке знаходиться на Львівщині.

Скромному декларанту належить лише гараж на 15,9 квадратів у Львові та земельний наділ на 2200 м², який знаходиться на Львівщині. Тут же у власності його дружини Катерини земельна ділянка такої ж площі.

Їй також належить ділянка на 151 м². І 25% у власності дружини іншого шматка землі (458 м²). Обидва наділи знаходяться у Львові. Із транспортних засобів у декларації вказано «Ленд Ровер Діскавері Спорт», 2016 р.в.

Авто - власність дружини. У декларації зазначено, що машина куплена 1 листопада 2018 року за 831 тис. 900 грн. На вторинному ринку сьогодні машини такого класу та року випуску коштує у середньому 960 тис. грн. - 1 млн. 289 тис. грн.

У числі грошових активів сімейства: 35 тис. доларів та 12 тис. 324 грн. належать декларантові, 80 тис. доларів готівкою - дружині Катерині Анатоліївні.

Згідно із даними видання Slovoidilo, рівень відповідальності Дениса Анатолійовича склав 2%. Всього - 44, із них виконано - 1, не виконана - 0, у процесі - 43.

Фотографії

Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук
Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук

Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук
Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук

Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук
Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук

Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук
Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук

Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук
Денис Шмигаль, скріншот із Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук

У графі «Коротка інформація, загальні відомості» на своїй сторінці у соцмережі вказав 3 сайти:

Офіційний сайт стратегічного холдингу ДТЕК.

Офіційний веб-ресурс торгово-виробничої компанії «Львівхолод».