Народні депутати України повинні до виходу на літні канікули (середина липня) проголосувати за ухвалення у Верховній раді урядового законопроекту №3658, який скорочує зелені тарифи для підприємств відновлюваної енергетики та вирішує інші питання сектора.

Про це йдеться в заяві Секретаріату енергетичного співтовариства, опублікованого 25 червня.

«Підписання Меморандуму з двома основними асоціаціями, що представляють інвесторів у відновлювану енергетику та урядом України 10 червня 2020 року в рамках процесу медіації є важливим досягненням. Зараз важливо правильно перенести меморандум на умовах, погоджених з інвесторами, законодавчий акт ще до річної перерви», - підкреслює Енергоспівтовариства.

Також організація уточнює, що сьогодні, 25 червня, Комітет з енергетики та ЖКГ буде розглядати законопроект №3658, який підготовлений на базі меморандуму.

«У будь-якому випадку реструктуризація не повинна підривати фінансову життєздатність проектів у відповідності з загальними принципами передбачуваності нормативної середовища, необхідності і пропорційності заходів, які застосовуються у відповідності з Угодою про асоціацію з ЄС», - додають у відомстві.

Популярні новини зараз

Пономарьов звів Винника з іншою співачкою: "Олександр, спасибі"

Львівських лікарів звинувачують у загибелі 17-річної вагітної пацієнтки: "Кинули вмирати"

Гола українська Кардашьян засвітила більше, ніж зазвичай: "Коли ж ти навчишся"

Колишня Узєлкова Боржемська після побачення заговорила про велике кохання: "Вік не має значення"

Показати ще

Там наголошують, що міжнародні зобов'язання України про захист інвестицій і недискримінаційного ставлення до інвесторів є ключовими стовпами політичної здійсненності та економічної життєздатності інвестицій в країні.

При цьому Енергоспівтовариства вказує, що проблеми зеленої енергетики є лише частиною з великого переліку проблем, які існують на ринку електроенергії України.

«Це правда, що поточні фінансові проблеми ринку електроенергії в Україні потребують вирішення. В цьому відношенні витрати на поновлювані джерела енергії становлять лише одну частину проблеми і рішення не може бути знайдено без усунення структурних недоліків дизайну ринку», - йдеться в повідомленні Енергоспівтовариства.

У той же час у заяві наголошується, що частина інвесторів, які не підписали меморандум з Кабміном, повинні прийти до компромісу з державою, щоб уникнути судових позовів проти України.

Як повідомлялося, 10 червня глава Кабміну Денис Шмигаль підписав з представниками інвесторів в зелену енергетику меморандум, який повинен вирішити проблеми сектора і допомогти вивести енергетичну галузь з кризи. За словами прем'єра, пропонований для прийняття в парламенті законопроект повинен повністю грунтуватися на положеннях, які прописані в меморандумі – на інші поступки щодо зниження зелених тарифів уряд не піде. Глава Кабміну наголошує, що законодавче впровадження положень меморандуму дозволить Україні заощадити близько 2 млрд євро до 2030 року.

Ключові положення законопроекту №3658 припускають зниження зелених тарифів для ВЕС введених в експлуатацію до 2020 року на 7,5%, для СЕС – на 15%. Також він встановлює відповідальність за небалансы виробникам ВДЕ в 2021 році в розмірі 50% від помилки прогнозу і 100% в 2021 році. Також він вказує, що держава вирішить проблему поточної заборгованості (18 млрд грн) перед підприємствами зеленої електроенергії – 40% до кінця 2020 року і по 15% щокварталу до кінця 2021 року.

Нагадаємо, енергетична галузь України переживає кризу. Всі без винятку державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги за останні 9 місяців роботи. Зокрема, борги державного «Гарантованого покупця» перед інвесторами в зелену енергетику, за словами в. о. міністра енергетики Ольги Буславец досягли 14 млрд грн.

Також раніше виник скандал, пов'язаний з листуванням двох народних депутатів – голови та члена Комітету з енергетики Верховної Ради Андрія Геруса і Андрія Жупаніна.

У смс-переписці містилися нецензурні формулювання, які передбачають намір розправи з інвесторами в зелену енергетики, що викликало низку критичних заяв міжнародних інвесторів і організацій, що закликають Володимира Зеленського зустрітися з інвесторами і вирішити проблему «зелених».