У Зеленського знову оконфузились - цього разу зі статусом гості із Швейцарії.

Президентка Швейцарії Симонетта Зоммаруги прибула в Україну з триденним візитом і планує відвідати із Зеленським Донбас. Зумівши цього разу правильно назвати країну, звідки прибула гостя, в ОП Володимира Зеленського все ж примудрились наплутати зі статусом Симонетти Зоммаруги.

Так, пресслужба Зеленського на офіційному сайті президента повідомила про його зустріч із "главою швейцарської держави", яка "перебуває в Україні з державним візитом", хоча Симонетта Зоммаруга не має даного статусу і права здійснювати державні візити.

На Банковій, зокрема, повідомили, що на офіційній церемонії зустрічі у Маріїнському палаці "начальник роти почесної варти відрапортував главам двох держав".

Також у повідомленні кілька разів підкреслено, що президентка Швейцарської Конфедерації Симонетта Зоммаруга "перебуває в Україні з державним візитом".

Популярні новини зараз

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

У фіналістки Холостяка Юлі "Зайки" трапилися неприємності перед весіллям: "За півгодини до..."

Юля "Зайка" у весільній сукні розкрила інтригу після "Холостяка": "Хто наречений?"

Настя Каменських показала, заради кого "втекла" від Потапа в Буковель: "Танцював і кайфував"

Показати ще

Однак, такі твердження суперечать принципу організації влади у цій Швейцарії, виконують колективно всі члени Федеральної ради. І хоча її голос є вирішальним при обговоренні поточних справ на Федеральній раді, саме через відсутність статусу глави держави президентка Швейцарії не може здійснювати державні візити. В офіційних документах і заявах з Берна ці поїздки мають назву "президентських візитів".

Через те, що президентку Швейцарії часом помилково називають "главою держави", офіційний сайт уряду навіть містить детальні пояснення, чому це є неприпустимим.

"На відміну від інших країни, у Швейцарії немає однієї людини, що є главою держави... Хоча з назви може здаватися інакше, президентка Швейцарії не є главою держави. Цю посаду не обіймає одна особа – натомість (главою держави є) колективний орган - Федеральна рада", - пояснює урядовий сайт.

Варто зауважити, що швейцарська влада дозволяє державам-партнерам мати різночитання щодо статусу візиту. Вона визнає, що швейцарська система є унікальною і не підпадає під загальні правила, тому держава, яка приймає президента Швейцарії в гості, за протокольними нормами може розцінювати візит як "державний".

"Враховуючи те, що президент Швейцарії не є главою держави, формулювання на кшталт "президентка здійснює державний візит" є некоректними з точки зору Швейцарії... Але коли інші держави (заявляють, що вони) приймають президентку Швейцарії з державним візитом, то такий термін є цілком прийнятним", - йдеться в урядових роз’ясненнях.

Варто зауважити, що ця плутанина трапляласяся не лише під час візиту в Україну, але те, що її "організували" в ОП Зеленського, вже нікого не дивує.

Тішить те, що принаймі у Зеленського спромоглися назвати правильно країну, з якої прибула Симонетта Зоммаруги.

Адже у прес-службі Зеленського не раз плутали назви країн та столиць - столицею Канади назвали Торонто, а назви двох прибалтійських країн Литви та Латвії плутали не один раз.

А сам Зеленський передав вишиванку президенту Канади, хоча в країні немає президента.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, у Зеленського переплутали столицю Канади Оттаву із найбільшим містом країни Торонто

Як повідомляв портал Знай.ua, Зеленський "урізав" територію України на два регіони

Також Знай.ua писав, Зеленський у День вишиванки привітав неіснуючого президента