Про це заявив народний депутат, член комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Михайло Волинець.

За його словами, наразі вугільна галузь та енергетика в цілому переживають значну кризу. Відповідно, будь-яке підвищення тарифів на перевезення вугілля її посилює. «Підвищення тарифів негативно відобразиться на підприємствах вугільної промисловості, бо вони являються споживачами первинних енергоносіїв, в тому числі і електроенергії. І тут дуже важливо передбачити, або компенсацію в вугільній галузі, або якусь приховану дотацію. І треба враховувати, що в нас і приватні є вуглевидобувні підприємства, які також не можна знищувати, бо буде повністю порушена енергетична безпека держави», - зазначив він.

Народний депутат заявив, що раніше вже звертався до Кабінету Міністрів та  Міністерства інфраструктури з вимогою припинити вирішувати проблему неефективності залізниці за рахунок споживачів. «А чомусь не наводиться лад на залізниці з тими наглядовими радами, величезні зарплати, правлінням, там просто позажирались керівники «Укрзалізниці» і намагаються перекласти на економіку свої проблеми через підвищення тарифів. Проблеми самі створюють і не намагаються їх вирішувати в нормальний цивілізований спосіб».

Нагадаємо, 5 серпня на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднено проект наказу “Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги”. Згідно з ним, міністерство пропонує зробити уніфікацію тарифів на перевезення порожніх вагонів незалежно від виду перевезення, вантажу, який перевозився у вагоні до вивантаження. Так, наразі тариф на перевезення порожнього вагона після вивантаження вантажу першого класу становить 1533 грн; другого класу – 2 326 грн; третього класу – 3 730 грн. Наказом же пропонується встановити єдиний тариф у 2 326 грн.

Як зазначають експерти, найбільше постраждає енергетика та будівна галузь.

Популярні новини зараз

Коханка Тарзана Шульженко при всіх висміяла чоловіка Корольової: "Навіть якщо роздягнуся догола"

Столичний водій "євробляхи" змусив киян давитися від сміху, навіть дивитися соромно: "Нічого особистого"

800 годин, 10 злетів і посадок - стали відомі останні слова пілота АН-26, який розбився в Чугуєві

Українців чекає аномальна осінь, синоптики б'ють на сполох - сніг і " бабине літо"

Показати ще