Народний депутат від ОПЗЖ Василь Німченко звернувся до директора
НАБУ Артему Ситнику з депутатським запитом, в якому повідомляє про вчинення злочинів, пов'язаних з виборчим процесом в
Україна.

8 серпня 2020 року ЦВК прийняла постанову «про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької та Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року».

Комісія в якості підстави вказала надані головою Донецької обласної ОВЦА Павлом Кириленком та головою Луганської ОВЦА Сергієм Гайдаєм висновок про неможливість підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. 

Як зазначає Василь Німченко, ці дії мають ознаки вчинення злочинів, передбачених статтями 109, 157, 161, 364 КК України. Народний депутат звертає увагу на наступні законодавчі акти і Факти в якості підтвердження. В силу статті 7 Конституції в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, вільно обирати та бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Крім того, громадяни користуються рівним правом доступу до Державної служби, а також до служби в органах місцевого самоврядування. Василь Німченко вказує, що в Україні, станом на 8 серпня 2020 року воєнний або надзвичайний стан не вводився, а ситуація з безпекою на лінії зіткнення стабільна.

Популярні новини зараз

"Щасливі батьки" Дан Балан і Тіна Кароль здивували фотографією з дитячим візочком: "Ти подарувала маленьку себе”

Наречена Розенка спробувала спокусити елегантними східними рухами: "Скелет видно більше"

800 годин, 10 злетів і посадок - стали відомі останні слова пілота АН-26, який розбився в Чугуєві

Зраджена Тарзаном Наташа Корольова виставила тіло напоказ: "Роздягнуся догола"

Показати ще

На його думку, це свідчить про прямий намір з боку посадових осіб ВЦА Донецької та Луганської областей щодо блокування формування органів місцевого самоврядування на цих територіях та їх особистих корисливих мотивах, оскільки з початком роботи місцевої ради повноваження військово-цивільних адміністрацій припиняються. Отже, можна говорити про конфлікт інтересів з можливою корупційною складовою.

Зазначається, що за таких обставин у діях посадових осіб, які позбавили виборчого права сотні тисяч громадян України, містяться ознаки злочину, передбаченого статтею 157 КК України. Донецька і Луганська ОВЦА, надавши ЦВК сфальсифіковані висновки про неможливість організації проведення місцевих виборів, по суті, вдалися до дискримінації громадян України, які проживають на цих територіях, і позбавлення їх права управління державними справами.

Василь Німченко вважає, що такі дискримінаційні дії
перебуває у причинно-наслідковому зв'язку з даними соцопитувань,
свідчать про непідтримку громадянами провладної політичної сили. 

Відтак, Павло Кириленко та Сергій Гайдай, надавши висновки про неможливість проведення місцевих виборів, відкрито та цинічно пролобіювали свої інтереси щодо продовження функціонування військово-цивільних адміністрацій, які фактично перебувають у прямому підпорядкуванні Президента України, а він є лідером правлячої політичної сили.

В їх діях, як зазначає Німченко, містяться кваліфікуючі ознаки кримінального злочину, передбаченого частиною першою статті 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).
Кириленка і Гайдай позбавили виборчого права сотні тисяч громадян України, що є злочином, передбаченим статтею 157 КК України («Перешкоджання здійсненню виборчого права»).

Враховуючи зазначене, Німченко просить внести до ЄРДР відомості за фактом вчинення Кириленком, Гайдаєм та окремими причетними посадовими особами ЦВК злочинів, передбачених статтями 109, 157, 161, 364 КК України та провести досудове розслідування.
Також Німченко вимагає вжити невідкладних заходів для припинення вчинення цих злочинів, скасування незаконного рішення ЦВК і відновлення порушених виборчих прав громадян.