Про це заявив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"Саме Герус винен у публічному провалі, марних витратах бюджетних коштів на справу "Роттердам»" і як результат формування образу невдах керівництва НАБУ і САП. І вже не важливо, що для Геруса справа «Роттердам+» була виключно лобістським проектом і трампліном в політику», - зазначив експерт.

За його словами, справа " Роттердам»" з першого дня не мала жодної судової перспективи і витрати бюджетних коштів на багаторічне розслідування ніколи не могли бути компенсовані.

"Три роки пішло коту під хвіст. Даремно витрачені кошти платників податків, щоб довести Ілюзорні збитки методики розрахунку вартості вугілля або як її назвав Андрій Герус формули " Роттердам плюс», - додав Корольчук.

Експерт не виключив, що правоохоронні органи можуть почати розслідування за фактом нанесення державі збитків через розтрату коштів на проведення цього розслідування.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян поділився кадрами відпочинку у Єгипті: купа пляшок і Тоня в ластах

Фіранка Укрзалізниці не витримала гніву кота: "Знешкодив хр*нь"

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Показати ще

"Не виключено, що справа «Роттердам+» може і далі розглядатися правоохоронними органами. Але вже буде вивчатися питання збитку державі, який був нанесений посадовими особами і діючими народними депутатами при нібито розслідуванні справи «Роттердам+». І це вже буде інша історія", - підсумував експерт.

Нагадаємо, 28 серпня САП оголосила про закриття справи «Роттердам +» через відсутність достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули " Роттердам»". До цього також жодна державна експертиза, проведена за ініціативою НАБУ і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитків.

Термін досудового розслідування у справі " Роттердам»" закінчився 8 серпня. НАБУ і САП не змогли направити справу до суду і зупинили розслідування на невизначений термін.

Розслідування у справі " Роттердам»" почалося в березні 2017 року. У ньому брали участь 15 детективів і 7 прокурорів. Видатки бюджету на їх роботу оцінюються у 96 млн грн.

Формула "Роттердам »" діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен. Формула була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.