В Оболонському районному суді Києва розглядається справа за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича в державній зраді.

На допиті в якості свідка народний депутат від БПП і екс-командир Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування "Південь" Юлій Мамчур заявив, що 20 лютого 2014 року російські військові отримали наказ неправомірно передислокуватися до українських частин на території Криму.

"За тією інформацією, яку мені вдалося отримати, наказ російським військовим неправомірно передислокуватися до українських частин на території Криму віддали ще 20 лютого 2014 року", - сказав Мамчур.

Він повідомив, що під час блокування української військової частини А-4515 біля аеропорту "Бельбек" ініціював зустріч із самопроголошеним мером Севастополя Олексієм Чалим.

"Його відповідь була такою, що Крим повертається в Росію, а українські частини знаходяться на території півострова неправомірно", - розповів Мамчур.

Популярні новини зараз

Дружина Дзідзьо відверто розповіла про проблеми в родині: "Не ночує вдома"

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Показати ще

За його словами, після цієї зустрічі 22 березня 2014 року розпочався штурм військової частини. Українські військові не застосовували зброї, оскільки на штурм разом із російськими окупантами також ішло багато цивільних.

Після штурму російські військові викрали полковника Мамчура. 26 березня 2014 року його з 5 іншими захопленими українськими офіцерами відправили з Криму на територію материкової України. Він також розповів, що в полоні його більше трьох діб утримували в одиночній камері та здійснювали психологічний тиск, намагаючись переконати перейти на бік російської армії.

Мамчур зазначив, що всі кабельні канали на той час у Криму були блоковані, зв'язку з іншими військовими частинами практично не було, як і не було інформації, що насправді відбувається на території півострова.

Юлій Мамчур підкреслив, що всі дії Росії в Криму чітко підпадають під визначення "агресія щодо території іншої країни".

Як повідомляв портал "Знай.ua", анексія Криму і збройна агресія на сході України були "колективним божевіллям" всієї Росії. Таку думку висловив російський філософ і публіцист Максим Горюнов.