У четвер, 21 червня в Києві пройшла спільна прес-конференція з главою МЗС Литви Лінасом Линкявичюсом і главою МЗС України Павлом Климкиным. Останній заявив, що одним з інструментів відновлення контролю України в Азовському морі є позов у Міжнародний арбітраж в рамках Конвенції ООН з морського права. У рамках позову Україна розраховує отримати компенсацію від Росії.

"Це звернення є всеохоплюючим, воно цілком стосується і Азовського моря", - заявив міністр.

Дане звернення, за словами Клімкіна, включає також права України на природні ресурси.

"Ми будемо послідовно доносити нашу позицію і на основі цього досягнемо того, що Росія, по-перше, повинна припинити порушення; по-друге, компенсувати Україні все те, що вона до цього зробила... Ми прекрасно розуміємо, що ситуація з безпекою вздовж наших кордонів в Азовському морі повинна контролюватися", - підсумував глава МЗС України.

Популярні новини зараз
Трагедія сестри зрадниці Наташі Корольової, яка показала, як не продатись Москві Олег Жданов прокоментував казки пропагандистів про знищене ППО в Україні: вміють лише малювати свої перемоги Ракетоносець путіна спровокував страшну аварію: чавив "своїх" просто на дорозі Коли можуть повернути окуповані території: американський генерал вселив надію
Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" Міністерство закордонних справ України висловлює стурбованість переміщенням російських військ в окупованому Придністров'ї (Молдова). Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС.

Зокрема, МЗС висловив стурбованість діями Російської Федерації, пов'язані з порушенням режиму зони безпеки придністровського конфлікту - несанкціонованим переміщенням 14 червня 2018 військової техніки та озброєння Оперативної групи російських військ у Придністров'ї.

"Невиконання російською стороною взятих на себе зобов'язань підриває довіру між учасниками переговорного процесу і створює атмосферу напруженості в регіональному вимірі", - йдеться в повідомленні.