У вівторок, 20 червня, відбулася зустріч двох президентів, Петра Порошенка і Дональда Трампа, що стала своєрідним ляпасом для Кремля, адже російському президенту так і не організували рандеву в Білому домі. Російський політик Костянтин Боровий іронічно назвав цей день "чорним вівторком" для Кремля.

Однак, не будемо оглядатись на "запоребрик" і подивимось, що ж ця зустріч принесла Україні і самому Петру Порошенку.

Багато хто відзначив, що Порошенко, який не дуже вміє приховувати емоції, не зміг приховати радість, яка буквально виливалась з нього під час зустрічі з Трампом. І після розмови з президентом США Порошенко радів, як дитина.

Що ж стало причиною такої неймовірної радості президента України?

До цієї зустрічі США тримали Порошенка у певній невизначеності. Тепер, схоже, "підвішений стан" для українського президента закінчився, і він отримав тверді гарантії, що Штати ставлять на нього.

Популярні новини зараз

Носити чи не носити? Відомий адвокат розповів, чи потрібна маска після вакцинації

Олені-Крістіні Лебідь запропонували член, а вона і рада: бідолашний Розенко

Дівчинка довгі місяці підкидала воші школярам, діти зрозуміли не одразу: "Розчесала волосся виделкою і...."

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Першим відчутним результатом переговорів стало те, що на другий день після зустрічі Порошенка і Трампа Генпрокурор Юрій Луценко вніс у Верховну Раду подання на зняття недоторканності відразу з п'яти народних депутатів.

Це відчутний сигнал політичним елітам про зміцнення влади Порошенка. Про це написав на своїй сторінці у Facebook блогер, директор з розвитку сайту пошуку роботи Work.ua. Сергій Марченко.
"Швидше за все, Рада не проголосує за зняття недоторканності з колег. Верховні корупціонери розуміють, до чого все йде, і зараз проявлять цехову солідарність. Але сигнал буде почутий, безумовно", - написав Марченко.

Чим же "розплатився" з американським президентом Петро Порошенко за його тверді гарантії?

"Україна стане найбільшим покупцем американського скрапленого газу в Європі. Ми одні з найбільших споживачів газу на континенті, і це буде жирний шматок для американців. Плюс ядерне паливо замість російського, видобуток сланців і, найголовніше, доступ до українських підземних сховищ, звідки взимку можна качати газ на сезонному піку цін. Саме про це була зустріч Порошенка з міністром енергетики США Ріком Перрі", - зазначив Сергій Марченко.

Про це після переговорів з Ріком Перрі повідомив Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

"З міністром енергетики США Ріком Перрі обговорили питання реалізації спільних проектів в атомній енергетиці, сфері видобутку енергоносіїв в Україні, а також можливості поставок альтернативних видів палива, зокрема, скрапленого газу з США", - зазначив президент.

До слова, Перрі найближчим часом відвідає Україну, прийнявши запрошення Порошенка.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Петро Порошенко під час зустрічі з міністром енергетики США Ріком Перрі обговорив закупівлю Україною американського скрапленого газу.

Крім того, український гарант під час брифінгу у Вашингтоні повідомив, що розглядається питання про постачання вугілля з США.