Пол Томсен, глава європейського департаменту МВФ, на брифінгу у Вашингтоні закликав українське керівництво позбутися від тенденції політичного впливу на ціну природного газу.

Така деполітизація процесу формування цін на енергоресурси необхідна для того, щоб Міжнародний валютний фонд і далі продовжив співпрацю з Україною.

"Ми стурбовані тим, що ціни на енергоресурси знову стали політичним питанням, і ми вважаємо важливим фактором те, щоб Україна повернулася на шлях деполітизації рішень, що стосуються цін на енергоресурси", — сказав Пол Томсен.

Якщо Україна прислухається до цього і буде намагатися деполітизувати вартість газу, то програма допомоги МВФ Україні буде успішно продовжуватися.

Популярні новини зараз

Оля Полякова зізналася, хто із зірок шоу-бізнесу її дратує - Тіна Кароль у списку

Ольга Сумська підказала, як урізноманітнити сніданок для всієї родини: всього два інгредієнти

Принц Філіп помер: як це змінить життя всієї Великобританії і яким буде похорон

У Харкові помер відомий бізнесмен і друг Кернеса

Показати ще

Томсон також зазначив, що МВФ турбується про темпи проведення реформ в країні. Їх затримка в Україні не ставить під загрозу стабільність країни в короткостроковій перспективі, але загрожує втраченими можливостями. "Ми бачимо деяке уповільнення реформ. Перегляди програми тривалий час відкладалися. Це говорить саме за себе", – підкреслив він.

Думка експерта про тарифи на газ в Україні: відео

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" спікер ВР Андрій Парубій сказав, що є можливість обговорити підвищення ціни на газ. У тому випадку, якщо парламент прийме схвалений Венеціанською комісією закон про Вищий антикорупційний суд.

Парубій підкреслив, що після прийняття такого закону, можна буде домовитися з МВФ про поетапне підвищення ціни блакитного палива, або про відстрочення такого підвищення.