Найближчим часом засідателі Верховної Ради розглянуть закон проекту, який дозволить українцям, що змінили місце проживання через військовий конфлікт на тимчасово окупованих територіях Донбасу, змінювати виборчу адресу.

Про це розповіла координатор громадської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, передає "Апостроф".

На сьогоднішній день переселенці можуть голосувати за президента і частину парламенту, яка проходить за партійними списками. Паралельно з цим, з голосуванням на місцевих виборах і в другому турі президентських виборів вже стає важче.Для вирішення цієї проблеми ще в березні минулого року запропонували законопроект №6240, який пропонує надати переселенцям право змінювати виборчу адресу на підставі підтвердних документів (довідки ВПЛ або договору оренди квартири).

Популярні новини зараз
Зірка "Дизель шоу" Вікторія Булітко показала безцінну працю українців для своїх захисників У США поговорили з офіційним Києвом про обмеження на використання зброї: бояться провокацій росіян Українці зловили Тіну Кароль в обнімку з Григорієм Ліберманом - нарешті всі побачили його обличчя Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво"
Показати ще

До сих пір законопроект в профільному комітеті не розглянули і до порядку денного не включили, але Айвазовська стверджує, що в парламенті вирішили трохи прискорити розгляд цього питання.

"Нещодавно відбулися слухання в комітеті з прав людини, в цілому вони стосувалися питань внутрішньо переміщених осіб, і було оголошено публічне зобов'язання з боку керівника профільного комітету (з питань правової політики і правосуддя, - ред.) Руслана Князевича, що на найближчому засіданні буде розглядатися це питання. Але є і політичні нюанси: політичні права внутрішньо переміщених осіб - не в порядку денному частини народних депутатів. Вони не стурбовані тим, як інтегрувати цих громадян", - підкреслила Координа тор ОПОРИ.

Як доводиться виживати переселенцям


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що соціальні працівники отримали право під час перевірок переселенців за місцем реєстрації проводити декілька видів перевірок. Так, перша перевірка проводиться протягом 15 робочих днів з дня отримання управлінням соцзахисту інформації про призначення виплат переселенцю. Потім через 6 місяців людина повинна знову пройти перевірку, звернувшись до районного УПСЗН за продовженням виплат.