Контингент миротворчої місії ООН на Донбасі може становити 30 тисяч осіб, серед яких 20 тисяч безпосередньо "блакитних касок" і ще 5 тисяч поліцейських.

Про це розповіла представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, повідомляє УНІАН.

"Це не офіційні дані, але йде розмова про можливий контингент з 30 тисяч військових, серед яких 5 тисяч може бути поліція, 20 тисяч можуть бути "блакитні каски", власне, ті миротворчі війська і деяка частина повинна встати на кордон між Україною і Росією", - уточнила вона.

За її словами, наразі йдуть переговори і про склад миротворчої місії.

"Ця місія буде складатися з країн, які не входять ні в один союз з безпеки", - додала вона.

Луценко підкреслила, що миротворці повинні розміститись не лише на окупованій частині Донбасу, але і на ділянці кордону з Росією, який зараз контролюється підконтрольними окупантам бойовиками. Це потрібно для того, щоб припинити просування зброї на українську територію.

Питання миротворців прокоментував представник України в Тристоронньої контактній групі, екс-президент Леонід Кучма.

"У Тристоронній контактній групі єдина думка, і вона збігається з думкою президента, - миротворці повинні бути на всій території і, перш за все, на українсько-російському кордоні", - цитує слова Кучми "Інтерфакс-Україна".

За його словами, якщо миротворці ООН стануть на лінії розмежування, це стане новим кордоном України

"Коли нам пропонують, що давайте спочатку на лінію зіткнення наведемо "блакитні каски", щоб вони захищали місію ОБСЄ, це означає зробити новий кордон з Україною", - резюмував Кучма.

Нагадаємо, Україна запропонувала розмістити миротворчий контингент під мандатом ООН на всій території Донбасу, включаючи неконтрольовані ділянки кордону з Росією. Київ вважає, що миротворці зможуть стати твердим гарантом досягнення миру.

У той же час Росія, яка контролює бойовиків на сході України, виступає за обмеження мандату миротворців ООН лише територією на лінії зіткнення.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Генштабі ЗСУ заявили, що Україна готується до можливого введення миротворців ООН на Донбас.