Учора в Україні був неофіційний День жалоби. Країна втратила 8 своїх захисників, ще 10 поранено та один потрапив у полон. Як зупинити війну, пояснює генерал-майор СБУ Василь Вовк.

Чому за вчора маємо 10 полеглих воїнів?

- Скоро ми будемо мати по 50 і по 100 полеглих воїнів за день. Київська влада себе добре почуває, розказує, що вона миротворець, влаштовує фестивалі і грається у Мінськ. Ну звісно, це ж не їхні діти там гинуть. Вони заробляють гроші на війні, тому війна триває, а хлопці гинуть. Зараз знову завели мову про мінський формат. Немає ніякого мінського формату – то московський формат. Мінські документи виписані під Москву і Москва їх лобіює собі й надалі.

Не доведи Господи, буде виконаний перший пункт Мінських домовленостей і перестануть стріляти. Наступний крок – вибори на Донбасі від дулами автоматів, легалізація терористів та бандитів. Якби це страшно не звучало, але для нас зараз не вигідно аби перестали стріляти – тому що слідом ми легалізуємо бандитів і втратимо свою землю.

Щоденно ми чуємо про вбитих хлопців, щоденно гине мирне населення і ми продовжуємо оцей Мінський фестиваль.

Популярні новини зараз

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Ізраїль знищив головний офіс противника одним ударом: димом затягнуло пів міста

Go_A отримали потужну підтримку від конкурентів на Євробаченні: "Удачі Україні!"

Ірина Федишин з чоловіком готують несподіване зізнання: "Буде донечка"

Показати ще

Який є вихід?

- Прийняти закон про окупацію Донбасу Росією. Переносимо кордон, як у Криму, виставляємо кордони. Без стрілянини, переконуємо ту сторону не стріляти, раз ми не атакуємо і спокійно ведемо діалог: ви злочинці, це наша територія, ви її окупували, ми не можемо її зараз звільнити…Все, як у ситуації з Кримом. Як бачите, там нині все спокійно – стоять кордони, пункти пропуску.

А якщо за таких умов Росія піде далі? На сусідні області?

- У Путіна були плани – зайняти Харківську, Дніпропетровську області, Південь. Проте, навряд чи він піде. З Криму ж не йдуть на Південь. А Мінський протокол треба порвати на дрібні шматки – він не діє.

Захарченко зробив заяву про Малоросію. Що це означає?

- Нічого. На Донбасі сидять хлопці, которі узгоджують свої діє – один з Стрєлковим, другий з Сурковим, третій ще з кимось. Думаю, що заява про Малоросію була погоджена з кимось із Кремля. Але вона нічого не означає. Росія відклала план "Новоросія" у шухляду, бо вони зараз зайшли у тупик. Така заява – це може означати, що хтось десь просто не похмелився зранку.