Сергій Іванов, який у 2007 році був міністром оборони Російської Федерації, розповів, що секретний план Росії передбачав можливе захоплення Грузією Рокського тунелю і містив інструкції по запобіганню таких спроб.

Виявилося, що в 2007 році російські влади розробили "таємний план" на випадок загострення ситуації в Південній Осетії. Про це в одному з недавніх інтерв'ю російським ЗМІ розповів колишній глава адміністрації президента й екс-міністр оборони Сергій Іванов.

"Наш Генштаб у 2007 році – до того часу конфлікти малої інтенсивності вже виникали в Південній Осетії – розробив секретний план наших дій у тому випадку, якщо в Південній Осетії почнуться повномасштабні військові дії і будуть піддані небезпеці або загинуть російські громадяни", – зазначив Іванов.

Він пояснив, що мова в документі йшла про можливе захоплення Грузією Рокського тунелю і запобігання таких спроб. Однак деталей плану він розкривати не став.

Популярні новини зараз
Аферисти не тільки "в сітях" у Олени-Крістіни Лебідь: українці масово попадаються в пастки у Європі, правила безпеки Найбагатша співачка України Камалія показала як відпочиває з дітьми та чоловіком: "Які ж ви неймовірні!" Українці зловили Тіну Кароль в обнімку з Григорієм Ліберманом - нарешті всі побачили його обличчя Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?"
Показати ще

"Одну деталь можу розкрити: в плані було передбачено, що в разі необхідності військового втручання і примусу Грузії до миру на територію Південної Осетії вступають тільки військові частини, повністю укомплектовані контрактниками. Жодного призовника не передбачалося в цьому плані. І це було моя вимога як міністра оборони, в той момент", – зазначив екс-міністр.

При цьому він стверджує, що вимога не вдалося виконати лише з-за того, що в момент його реалізації він уже не був міністром оборони. Однак, за його словами, російські війська, завдяки тому, що зберегли контроль над Рокським перевалом і Рокським тунелем, увійшли і досить швидко.

Екс-міністр звинуватив у п'ятиденній війні в 2008 році тодішнього президента Грузії Михайла Саакашвілі і заявив, що Москва не була джерелом конфлікту.

Нагадаємо, Путін готує масштабне вторгнення в Україну.

Як повідомляв Знай. ua, по всіх напрямках: українців попередили про підлих планах Путіна.

Також Знай. ua писав, що отруєння Скрипалів: Кремль завив від нових санкцій США.