Зовсім недавно пролунав перший дзвінок для українських школярів і студентів. Тепер їм цілий навчальний рік належить гризти граніт науки й осягати ази майбутньої професії.

Творити своє майбутнє у вересні почали і багато дітей вітчизняних політиків. Більшість із них, звичайно, вчаться за кордоном, але є індивідууми, які вирішили отримати український диплом.

Син за батька

На Батьківщині вирішив вчитися молодший син Юрія Луценка Віталій, який вступив до Інституту міжнародних відносин університету Шевченка на факультет міжнародного права.

«Я не хотів їхати вчитися за кордон», - зізнався син генерального прокурора.

Популярні новини зараз

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Дружина Влада Ями з новими бровами й пухкими губами стала схожою на ляльку: "Відмінно"

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Показати ще

Сам же Луценко, пам'ятаючи про те, що посів крісло глави ГПУ, не маючи профільної освіти, висловився з гумором.

«Хтось же у сім'ї повинен мати юридичну освіту», - сказав генпрокурор.

Контракт і бюджет

У цьому ж вузі навчається і дочка віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка Анастасія. Вона осягає ази міжнародної економіки. Як і син Луценка, дівчина вчиться на контракті, тому батькам доведеться викладати за навчання своїх чад щороку близько 50 тис. гривень.

Цікаво, що брат-близнюк Анастасії Ярослав зумів вступити у цей же університет на бюджет. На відміну від престижних сьогодні професій юриста або економіста, хлопець вибрав факультет психології.

Львівський підприємець

Також в Україні, але не у столиці, а у Львові вчиться син депутата від БПП Богдана Дубневича Павло. Він закінчує Національний університет «Львівська політехніка».

«Він вивчав економіку і підприємництво, - розповів "Знай.ua" випускник цього вузу Олександр. - Зараз не знаю, може, в цьому році перевівся кудись за кордон».

Закордон нам допоможе

До речі, про закордон. Левова частка нащадків наших законодавців учаться саме там, видно, їхні батьки не дуже довіряють українській освіті. Наприклад, Наприклад, як повідомляє сайт Страна.ua, старша дочка прем'єр-міністра Володимира Гройсмана Юлія отримує диплом юриста в одному з лондонських університетів.

Кілька років тому до сестри перебралася і друга дочка прем'єра, Крістіна. Їй вдалося вступити у приватну школу-пансіон CATS College на спеціальність «Мистецтво і дизайн», де також навчають іноземним мовам. Навчання у цьому закритому закладі недешеве: рік коштує приблизно 1,8 млн гривень.

У Великій Британії також вчиться і дочка колишнього голови АП, а нині секретаря Національної інвестиційної ради Бориса Ложкіна Анастасія. Вона вступила до одного з найпрестижніших вузів цієї країни - UCL (Університетський коледж Лондона). Щоб стати студентом цього навчального закладу, Насті довелося за три тижні здати 11 іспитів.

Мода - наше все

Навчаються діти наших політиків і в інших країнах Європи. Наприклад, як пише Страна.ua, молодша дочка депутата від пропрезидентського блоку Ігоря Кононенка Ольга, з цього року буде навчатися у найпрестижнішому Інституті моди і дизайну в світі Марангони. Один з його філій знаходиться у Франції, саме там і вирішила дочка політика почати своє студентське життя.

Вартість навчання у цьому виші за рік становить трохи більше 500 тис. грн.

Цікаво, що дочки Президента Петра Порошенка Олександра і Євгенія також у цьому році стали студентками. Але на даний момент голова держави не розкриває назви навчальних закладів, куди вступили його діти.

Але можна припустити, що, оскільки дівчата закінчили школу у Великій Британії, то, найімовірніше, підуть по стопах їх старшого брата Олексія. Як відомо, він здобув вищу освіту у Лондонській школі економічних і політичних наук, а також у Міжнародній бізнес-школі у Франції.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, чим живуть діти політиків, коли у країні війна.