Вчора в Миколаєві відбулися урочисті заходи з нагоди 100-ї річниці Морської піхоти України. В цей день запланували змінити колір традиційних чорних беретів, а також символіку війська.

Браковані берети?

В заходах взяв участь і український президент Петро Порошенко. Військовослужбовці повинні були з'явитися перед ним вже "оновлені", але цього не сталося: морпіхи вишикувалися в старих беретах.

Все тому, що бійці першого феодосійського окремого батальйону морської піхоти України не захотіли змінювати своїх традицій, тому і обрали відповідну форму. Цікаво, що оператори, які знімали урочистості, чи то випадково, а на навмисне, цей інцидент чомусь не "захопили" у кадр. Робили акцент на морських піхотинцях у нових беретах синього кольору.

Мовчазний протест

Тих, хто ослухався наказу, виявилося немало: близько ста чоловік.

Популярні новини зараз

У Насті Каменських помер тато: що відомо про найріднішого чоловіка співачки

Пішов з життя тато Насті Каменських, співачка не стрималася: "Приходь частіше у снах"

Під Львовом маршрутка з пасажирами влетіла під потяг, вижили не всі - "Водієві п*зда!"

Нова кохана колишнього Ані Лорак показала їхнє сімейне щастя - двоє "діток"

Показати ще

"Морські піхотинці 1-ФОБМП відмовилися змінювати присяги і увійшли в парадний стрій під час урочистостей в своїх українських чорних беретах", - написав на своїй сторінці в соцмережі колишній морпіх.

Дехто вважає, що такий крок багато чого пояснює, приміром – негативне ставлення до Морської піхоти вцілому, котра з часів анексії Криму Росією зробила чимало для України, навіть на Донбасі. Але старання гідно так ніхто й не оцінив:

"...погане ставлення до військовослужбовців. Ми проти фасадної реформи в армії. Командування не дорожить особовим складом. Їм все одно, піде людина чи ні. Який у нього бойовий досвід. У них звичайна відмазка - завжди знайдуть нову людину. Це радянський підхід до управління колективами, він не підходить в воєнний час", - пишуть у мережі.

Тепер на морпіхів чекає "розбір польотів" – командування у військовій частині, вже без камер і президента, буде з'ясовувати всі обставини. Вже зараз заявляють, що нібито серед присутніх "чорних беретів" більшість не були чинними військовими, а звільненими у запас. Як все насправді, поки невідомо.

Дивіться: 100 років морської піхоти України: урочисті заходи

Як повідомляв портал "Знай.ua", морська піхота України отримала нову форму і свято.