Представники Парламентської ассмаблеі НАТО закликали лідерів Північноатлантичного Альянсу підтримати прагнення України й Грузії стати членами організації.

Про це йдеться у підсумках декларації весняної сесії ПА НАТО, яка закінчилася у Варшаві в понеділок, 28 травня.

Парламентарії звернулися до лідерів НАТО з проханням продемонструвати єдність під час липневого саміту, а також показати, що організація залишається надійною перед обличчям загроз безпеки. Учасники сесії мали на увазі тероризм і агресію Російської Федерації.Також члени Асамблеї закликали лідерів дотримуватися двостороннього підходу у стосунках з Кремлем, який полягає, з одного боку, в обороні і стримуванні Росії для протидії московським зусиллям дестабілізувати союзників НАТО і сусідів, а з іншого - в готовності розпочати конструктивний діалог.

Популярні новини зараз
Лукашенко віддав наказ створити оперативне командування збройних сил білорусі на українському напрямку Головне за ніч: небезпека для родин воїнів ЗСУ, українці масово повертаються з-за кордону, а окупанти здаються в полон Ксенія Мішина ледве стримує сльози через жителів Європи: "За що нам..." Путінська підстилка Іван Охлобистін сам того не розуміючи розкрив всю сутність "русского мира": "Ми — орда"
Показати ще

У заяві парламентаріїв також міститься заклик до лідерів НАТО надати Боснії і Герцеговині план реформ з підготовки до членства в НАТО і підтримати надії України і Грузії на вступ до Північноатлантичного Альянсу.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що світова спільноста визнала Російську Федерацію та її безпосереднє керівництво відповідальними за порушення прав людини в Україні та Грузії.

Мова йде про документ під назвою "Просування демократії і прав людини в чорноморському регіоні", який представила головний доповідач Улла Шмідт.

Крім того, російський президент Володимир Путін заявив, що НАТО занадто близько поставив свої війська до кордонів, таким чином нібито вони "перетнули червону межу".

"Мало того, що НАТО підійшло до наших кордонів, у нас виникла підозра, що завтра Україну теж туди включать, і там ще поставлять якісь радари і системи протиракетної оборони. Ну є якісь межі, розумієте, "червону лінію" не можна переходити. Давайте з повагою ставитися до наших інтересів", - заявив кремлівський засідатель.