Після червневої інфляції 15,6% (у річному вимірі) до кінця літа ціни більше зростати не будуть – на липень та серпень НБУ прогнозує дефляцію.

Відповідний прес-реліз регулятор оприлюднив сьогодні, 3 серпня.

При цьому, НБУ заявляє, що інфляція у червні значно перевищила прогноз. Причиною названо різке подорожчання продуктів харчування.

"Зростання цін на м’ясо та молоко продовжувало прискорюватися внаслідок вищих світових цін та значних обсягів експорту цих продуктів. Зростання цін на овочі та фрукти також перевищувало очікування Національного банку. Це було зумовлено як втратою частини врожаю, так і змінами в методології відображення цін плодоовочевої продукції при обрахуванні показника споживчої інфляції", - йдеться в повідомленні.

Однак у липні з високою ймовірністю буде зафіксовано дефляцію в місячному вимірі, яка продовжиться в серпні.

Популярні новини зараз

У Львові знайшли житло древніх людей, археологи в екстазі: "Справжні галичани"

У Чернівцях померла легендарна медик, яка врятувала сотні життів: "Поринула до зірок"

Леся Нікітюк здивувала ранковими ласками з красенем-співмешканцем, разом навіть зарядку роблять

На Прикарпатті анорексія звела в могилу 19-річну дівчину: "Важила 29 кілограмів"

Показати ще

Про це свідчить суттєве здешевлення овочів та фруктів останніми тижнями за даними моніторингу динаміки цін на споживчому ринку, запевняють в НБУ.

Як повідомляв "Знай.ua", Кабінет міністрів спрогнозував економічну ситуацію в Україні на період з 2018 по 2020 роки. Уряд обнадіює зростанням ВВП країни, зниженням інфляції і зростанням зарплати, рівень якої випередить зростання цін.