Національний криптологический центр Іспанії, відповідальний за захист від кібератак мереж державних адміністрацій, опублікував офіційний звіт, в якому заявив про російському втручання в каталонський криза.

У документі перераховуються виявлені протягом минулого року погрози. Іспанська сторона вказала на те, що інформація, спрямована на підтримку незалежності Каталонії в розпал кризи, поширювалася в соцмережах з серверів, розташованих на території Росії і Венесуели.

При цьому прямі звинувачення на адресу РФ в документі не висуваються.

"Здається доведеним присутність активістів, спонсорованих російськими установами, у висвітленні в ЗМІ конфліктної ситуації, яка склалася в Каталонії у 2017 році в результаті ухилення від чинної конституційної законності окремих каталонських автономних установ", - сказано в звіті іспанської розвідки.

Популярні новини зараз
Українці втратять останні гроші через генератори: чому їх не можна включати надовго "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку
Показати ще

"Знай.uа" нагадує, депутати каталонського парламенту проголосували за незалежність регіону від Іспанії.

Як пишуть західні ЗМІ, 70 депутати підтримали оголошення Незалежності, 10 були проти. Ще два бланка виявилися порожніми. Депутати прийняли резолюцію про конституції "Каталонської Республіки як незалежної і суверенної держави".

Також нагадуємо, що "головний сепаратист Європи" Карлес Пучдемон різко відмовився від посту голови Каталонії і попросив не розглядати його кандидатуру як одну з можливих.

"Цим вечором я попросив голову парламенту не представляти мою кандидатуру для процедури вступу на посаду голови Женералитета Каталонії", - заявив він в інтерв'ю AFP.

Крім того, він уточнив, що парламентська група "Разом за Каталонію" запропонує на посаду глави уряду кандидатуру перебуває під вартою депутата Жорді Санчеса.