Україна офіційно отримала безвізовий режим з Європейським союзом. Офіційна церемонія підписання відбулась у французькому місті Страсбург.

Про це повідомив брюссельський кореспондент Рікард Йозвяк в Twitter. На церемонії були присутні президент Європарламенту Антоніо Таяні, посол головуючої в ЄС Мальти Ян Борг та український глава Петро Порошенко.

Це вже фінішний етап скасування віз для громадян України. Завершальною фазою буде публікація рішення в офіційному журналі Євросоюзу. Після цього українці зможуть подорожувати країнами ЄС без додаткових дозвільних документів після 20 днів з дня публікації - орієнтовно 11 червня.

Церемонія підписання була запланована на 15:45 за київським часом. ЇЇ завершить спільний брифінг Порошенка з Таяні.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Євросоюз пообіцяв скасувати візи для українців після виконання низки реформ в країні. Крім України, на візову лібералізацію претендували Молдова і Грузія.

Популярні новини зараз
"Мобілізовані" з "ДНР" більше не витримують, і готують план втечі: "Називають м'ясом" Ілона Гвоздьова з "Танців з зірками" відчула себе непотрібною через війну: "Кому потрібні танці" Українці розгадали, хто ховається під маскою "килиммена" у складі Kalush Orchestra: причому тут "Танцюють всі" Воєнний стан в Україні: юрист Олександр Моргун пояснив, за яких умов його скасують
Показати ще

Першими право відвідувати ЄС без спеціальних в'їзних документів отримали громадяни Молдови, що виконала вимоги європейців, – у квітні 2014 року.

Не особливо розхвалюючи українську владу, Європарламент постійно відкладав рішення щодо безвізу для нашої країни.

Як і прогнозували, Грузія випередила Україну. У лютому 2017 року Європарламент ухвалив історичне для всіх грузинів рішення, а вже наступного місяця договір набув чинності.

Шлях України виявився складнішим. В Євросоюзі кажуть, що рішення все ж таки вступить у силу в червні 2017 року. Спочатку в ЄС розробили і ухвалили проект призупинення безвізу для "третіх країн", куди входить і Україна. Це запустило процедуру на законодавчому рівні.

Європарламент визначився з датою голосування за скасування віз для українців, а вже на самому засіданні ініціативу підтримали євродепутати. "За" проголосував 521 парламентарій.

Після цього питання безвізу передали Комітету постійних представників країн — членів Євросоюзу. Наступним етапом стало голосування в Раді Європи. Позитивне рішення вивело питання про скасування віз на фінішну пряму.

Згідно з планом, 22 травня рішення опублікують на офіційному віснику Євросоюзу, і через 20 днів безвіз набуде чинності. За оптимістичними прогнозами, історичне рішення для України почне діяти з 11 червня.