Комісія з цінних паперів Кіпру (CySEC) призупинила ліцензію кіпрської компанії, афілійованої з українською інвесткомпанією "Конкорд Капітал" - Concorde Investments (Cyprus) Ltd. Рішення прийнято у зв'язку з недотриманням компанією норм законодавства.

З 2015 року виконавчим директором Concorde Capital є екс-член НКРЕКП Андрій Герус.

Як відомо, у серпні 2017 року ІК "Конкорд Капітал" брала участь у приватизаційному конкурсі блокуючого держпакету акцій генеруючої компанії "Західенерго", програвши цінову конкуренцію компанії Ornex, афілійованої з СКМ Ріната Ахметова.

Низка експертів висловили припущення, що "Конкорд Капітал" брав участь в аукціоні в інтересах групи "Приват" Ігоря Коломойського, який безуспішно намагається встановити контроль над "Західенерго" з 2012 року.

У 2015 році компанія "Бізнес-Інвест", засновники якої фігурують у скандальній схемі виведення 1,82 млрд дол США з коштів рефінансування Приватбанку на рахунки кіпрських офшорних фірм, подавала позов до Господарського суду Києва з вимогою визнати недійсним договір купівлі-продажу 45,1% акцій "Західенерго".

Популярні новини зараз

Топ-5 порад Андре Тана щодо вибору одягу: як зрозуміти, що "цiй речі час на смітник"

Володимир Дантес і Надя Дорофєєва святкують річницю: співак зворушив фото 10-річної давності

21-річна наречена померла через годину після весілля, красуню проводжали всім селом: "Просила сім'ю не..."

Тіна Кароль зачарувала розтяжкою на старовинних скелях: грайливо закинула ніжку

Показати ще

Як писали ЗМІ, у вересні 2016 року Андрій Герус подав позов до Київського окружного адміністративного суду щодо скасування постанови КНРЭКУ від 03.03.2016, так званої формули "Роттердам+".

Керівник НКРЭКУ Дмитро Вовк стверджує, що "Роттердам+" ніяк не пов'язана з тарифами для населення і впливає виключно на ціну електроенергії для непобутових споживачів і промисловості.

Найвища питома вага ціни електроенергії в собівартості промислової продукції спостерігається у виробництві феросплавів і досягає 50%. Монопольне становище у феросплавній галузі займає група "Приват" Ігоря Коломойського, яка контролює Запорізький та Нікопольський феросплавні заводи, а також основних постачальників сировини – Марганецький і Орджонікідзівський гірничо-збагачувальні комбінати.