Через проблеми, що виникли, до уряду Росії вже звернулися власник En + Олег Дерипаска, співвласник "Ренови" Віктор Вексельберг, власник "Сєвєрсталі" і "Силових машин" Олексій Мордашов, Дерипаска більше всіх постраждав від введених США санкцій. В "чорний список" потрапив сам підприємець і підконтрольні йому компанії, включаючи En +, "Базовий елемент", групу "ГАЗ", "Русал" і "Евросібхолдінг".

Поки чиновники не дали відповідь, як саме вони можуть допомогти олігарху. Глава Мінфіну РФ Антон Силуанов заявив, що уряд може посприяти "Русалу" з короткостроковою ліквідністю через "Промсвязьбанк".

При цьому сам Дерипаска, будучи найбільшим споживачів електроенергії в РФ, просив для себе преференції на оптовому енергоринку, наприклад, повного звільнення від плати за договорами поставки потужностей.

Група "Ренова" Вексельберга також направила в російський уряд великий комплексний перелік заходів підтримки для своїх активів, у тому числі преференцій в отриманні держзамовлень, а також митні пільги.

Популярні новини зараз

Лариса Ніцой заявила, що у Росії потрібно запровадити українську мову другою державною: "На Кубані їй надати статус регіональної"

Кияни пішли в "туалетний" наступ, намагаючись очистити місто від смороду

Юля "Зайка", Джессіка і Дана "напали" на колишніх Ксенії Мішиної з "Холостячки": "Дивлюся і ржу"

Щасливий Пономарьов показав, заради чого подолав 6,5 тисяч кілометрів - "9 років"

Показати ще

Зокрема, Вексельберг виступає за повну заборону імпорту напоїв і води для підтримки "Байкал холдингу", і вимагає підтримки "Аеропортів регіонів" за рахунок диференціації ПДВ для регіональних польотів через Москву і безпосередньо, минаючи російську столицю.

До прохачам держпідтримки також приєднався власник "Сєвєрсталі" і корпорації "Силові машини" Мордашов. У останньої почалися проблеми з ліквідністю, оскільки іноземні банки відмовляються проводити платежі компанії в доларах.

Мордашов хоче пільгове фінансування проектів через "Російський експортний центр", і просить заборонити державним корпораціям вимагати у концерну надання держгарантій. Проблеми "Сілмаша" пов'язані з постачанням турбін Siemens для двох електростанцій, що будуються в окупованому Криму.

Раніше портал "Знай.ua" вже повідомляв про те, що США ввели санкції проти ряду російських бізнесменів, чиновників і компаній.