Гельсінська комісія США у своєму звіті назвала головного ворога України. На думку дослідників, Україні не дозволяє стати повноцінною процвітаючою демократичною країною олігархічна модель влади. Саме корупція заважає Україні побороти російську агресію.

"Корупція не дозволяє Україні стати повноцінною процвітаючою демократією і заважає їй боротись проти порушень Росії", - йдеться у звіті Гельсінської комісії США (Комісії з безпеки і співробітництва в Європі).

Дослідники вбачають причину вкоріненої корупції в олігархічній моделі управління.

"Олігархи захопили державу Україна, витіснивши некорумповані політичні партії і змагаючись один з одним, щоб вкрасти українські багатства", - йдеться у короткому викладі звіту.

Саме олігархи, побоюючись втратити вплив і доступ до ресурсів, створюють основний опір реформам.
Зокрема, гальмується судова реформа.

Популярні новини зараз
Олександр Еллерт розповів про вагітність Ксенії Мішиної: "Це приємний знак" Російські окупанти почали перекидати техніку і людей з Криму: збираються наступати в Запоріжжі Українські військові хірурги провели операцію, яка не має аналогів у світі — воїни вже ходять по палаті Майже у два рази: в Україні обрушилися ціни на популярну ягоду
Показати ще

"Україна має якомога швидше створити антикорупційний суд – фінальний елемент структури боротьби з корупцією", - зазначають в комісії.

На думку дослідників, перетворити олігархів з "придворних" на "бізнесменів" можна лише за допомогою потужного громадянського суспільства.

"Надзвичайно важливо засуджувати будь-яку спробу обмежити чи завдати шкоди громадянському суспільству", - зазначається в звіті.

Гельсінська комісія наголошує на складнощах у подоланні олігархічної моделі через те, що вона створювалась з часів початку здобуття Україною незалежності через дві причини:

  • Обмежена лібералізація економіки на початку незалежності.
  • Маніпуляції з ціною на газ, які дозволилиолігархам накопичити статки, а Росії - десятиріччями впливати на українську політику.

В комісії вважають, що через вкоріненість олігархічної моделі боротьба проти корупції може бути довготривалою.

Як повідомляв портал "Знай.ua", слідчі НАБУ затримали одного з інвесторів "Трейд Коммодіті" Володимира Трофименка одразу ж після його прес-конференції. "Трейд Коммодіті" підозрюють у розкраданні 149 мільйонів гривень на закупівлю паливно-мастильних матеріалів для Міноборони.