Резонансна аварія в Харкові на перетині вулиць Сумської та Бурсацького узвозу, яка спричинила загибель п'яти осіб, наробила шуму навіть в стінах парламенту. Нардепи заговорили про необхідність міняти законодавство і позбавляти прав винуватців ДТП, що призвели до особливо тяжких наслідків, на довічний термін.

Однак, це все плани ... Більш гостро на сьогодні стоїть питання про те, чи в змозі наші правоохоронні органи довести справу до її логічного завершення, чи будуть покарані винуватці трагічної події і чи не спробують «зам'яти» справу?

Про все це Знай.ua розпитав народних обранців.

Останні дані

Уже відомо, що в центрі Харкова увечері 18 жовтня загинули п'ятеро людей, ще шість - в числі постраждалих. Двоє з них в надзвичайно важкому стані. Серед них - вагітна жінка.

Популярні новини зараз

З сином і "переляканою" охороною: Володимира Зеленського зустріли в елітному супермаркеті

У Туреччині почали затримання підозрюваних у підпалах: ліси у вогні, рятують як можуть

Красуня Кендал Дженнер в коротенькому халатику зробила несподівану річ: "Королева оральної краси"

Українці дізналися стать дитини вагітної Каті Осадчої: "Хто має народитися?"

Показати ще

«Вона то впадає в кому, то виходить з неї. Зараз лікарі борються за її життя », - розповів в кулуарах парламенту радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

За попередньою інформацією, зазначає він, найімовірніше, трагедія стала результатом «злочинної недбалості та порушення правил дорожнього руху з боку, в першу чергу, водія автомобіля «Lexus». За даними ЗМІ, за кермом елітного авто, що рухалось на червоне світло світлофора, перебувала двадцятирічна дівчина Олена Зайцева. Яка нібито доводиться прийомною дочкою харківському бізнесмену - Василю Зайцеву, президенту ТОВ «Група - Тайфун», голові правління і генерального директора ЧОА «ВТП« Укренергочормет ».

Попередні аналізи не підтвердили наявності алкоголю або наркотичних речовин в її крові. Однак, за твердженням Шкіряка, був проведений повторний аналіз.

При цьому, радник Арсена Авакова вказує ще на один момент. Каже, мовляв, не виключено, що вина водія «Volkswagen Touareg», що врізався в «Lexus», теж буде доведена. За кермом цього автомобіля, згідно зінформації, що з’явилася у ЗМІ, був 59-річний бізнесмен Геннадій Дронов.

Зв'язки не врятують?

Що ж стосується того, чи не спробують «зам'яти» цю справу, в МВС, в свою чергу, непохитні. У бесіді з Знай.ua Шкіряк запевняє - зв'язки, якщо такі є, винуватцям ДТП не допоможуть. Хоча і робить ремарку ... Мовляв, у нас же ще є суди ...

«Відразу можу сказати, ми не допустимо будь-якого впливу олігархічно, політичного, бізнесового. Ніякий папік-мажор не врятує від відповідальності. Інше питання - це суд. Ось тут, вибачте, не до нас. І тут ми самі обурені часто-густо рішенням продажних корумпованих судів. Як було по мажору, який на Лівобережній збив на смерть, десь «угашений», людину і його відпустили ...», - каже радник міністра.

«Національна поліція не допустить будь-якого впливу на проведення розслідування, і воно буде здійснено об'єктивно і справедливо», - додає він.

І не забуває нагадати про шефа. Мовляв, ви ж знаєте, Арсен Борисович сам з Харкова, тому для нього подія стала просто шоком.

У депутатському корпусі теж є ті, хто вірить у справедливий результат справи.

«Я знаю, позиція поліції - брати на контроль цю та аналогічні справи. І там точно не вдасться не зам'яти, не «порєшати», - каже нам народний депутат від «Народного фронту», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань правової політики і правосуддя Леонід Ємець.

Експертиза всьому голова

Хоча, звичайно ж, знаходяться і ті, хто не прямо, але натякають, поживемо - побачимо. Потрібно ще дочекатися всіх експертиз.

«Мені, як колишньому слідчому, по картинці все очевидно. Але, зрозуміло, що зараз будуть проводити відповідні експертизи, щоб визначити, в першу чергу, стан цієї людини. Тобто, візьмуть кров на всі медичні складові її. І тоді висновок медиків скажуть. Ми ж не знаємо, що вона (водій «Lexus». - Ред.) говорила, що з нею сталося. Тому дочекатися тільки цього - експертизи, і тоді буде все зрозуміло », - каже позафракційний нардеп Сергій Міщенко.

- «Бувають випадки, коли намагаються затягувати подібні справи. На ваш погляд, чи не буде тут такої можливості?», - продовжуємо діалог.

«Ні. Думаю, що це величезний резонанс. Не думаю, що його так можуть забути, тим більше, в Харкові ... Тут питання буде тільки в експертизах. Як їх зроблять », - каже він, не дослухавши питання.

- «І все?», - уточнюємо ми.

- «Адвокати знають, як робити експертизи. Питання до експертів », - з часткою іронії резюмує нардеп.

Підстави є, було б бажання

Позафракційний нардеп Дмитро Добродомов, в свою чергу, вважає, що у правоохоронних органів є все для доведення справи до її логічного завершення.

«Для цього є все. Є всі відео ... взагалі ось є все для того, щоб все зробити досить швидко, не затягувати з вічними експертизами на роки, поки суспільство забуде, резонанс вщухне, як це було з багатьма ДТП. Я не бачу для них проблеми і не буду розуміти їх будь-яких виправдань », - зазначає політик.

- «Ну, а зам'яти справу взагалі сьогодні можливо?», - запитуємо його.

- «Можливо. У нас що, мало прикладів? », - відповідає він питанням на питання.

- «Але, в такому разі, що нам робити? Можливо, міняти законодавство, проводити якісь реформи?», - продовжуємо розмову.

- «Ні, нам потрібно міняти міністра МВС разом з правоохоронцями, і суддів. Що законодавство? У нас нормальне законодавство, яке передбачає нормальне абсолютно покарання за такі речі. Тобто, головне - правильно користуватися ним, як інструментом. Таке враження, що ми приймемо ще закон (будь-який) і вирішимо всі проблеми. У нас закони не виконуються. В цьому і є проблема», - заявляє Добродомов.

Порушники під забороною

Втім, в «Народному фронті», за квотою якого на посаду міністра і був призначений Арсен Аваков, не настільки категоричні. І відзначають, що законодавче поле все ж не таке ідеальне і вимагає оновлень в частині покарань за порушення правил дорожнього руху.

«Ми зараз з Бориславом Березою (позафракційний народний депутат. - Ред.) готуємо законопроект, яким значно підвищуємо відповідальність за водіння в нетверезому стані і, в тому числі, відповідальність за деякі системні порушення правил дорожнього руху. Оскільки встановлено, що ця дівчина (водій автомобіля «Lexus», що потрапила в ДТП. - Ред.) вже неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності за перетин заборонного знаку світлофора - червоне світло. І, я думаю, що ми зараз запропонуємо, що в разі системного порушення - аж до довічного позбавлення права керувати автотранспортом, а також - в разі, якщо це порушення призвело до особливо тяжких наслідків. Ну, а за водіння у нетверезому стані, думаю, що з першого факту встановлення того, що водій п'яний за кермом, довічно позбавляти прав», - розповідає Ємець.

Втім, чим все закінчиться, не дивлячись на слізні обіцянки політиків і чиновників - питання як і раніше відкритий. Адже, як показує практика, найчастіше далі грізних заяв справа не доходить. А винуватці кривавих аварій, на подив громадськості, продовжують розгулювати на свободі. Продовжуючи при цьому безчинствувати на дорогах і калічити людей.