Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що перед відходом на канікули народні депутати повинні розглянути один першочергове питання. У липні нардепи приступлять до оновлення складу Центральної виборчої комісії. Про це він повідомив українським журналістам.

Парубій повідомив, що питання ЦВК є пріоритетним для розгляду в дві планетарні тижні на початку липня, які відбудуться перед парламентськими канікулами.

"Наступного тижня я планую зробити ключовим прийняття рішення про оновлення Центральної виборчої комісії", - зазначає Парубій.

Спікер закликає парламентарів не відкладати це питання і заявив, що він вже зустрічався з головами фракцій і звернувся до них з проханням виробити "формулу", як із 14 кандидатів вибрати 13.

"1 липня я знову зберу голів фракцій і буду рекомендувати їм, щоб ми не відтягували цей процес, щоб ми наступного тижня увійшли в процес оновлення ЦВК", - підкреслює Парубій.

Народні депутати планували розглянути питання оновлення ЦВК ще у травні, однак так і не приступили до нього. Крім того, з 2 по 13 липня будуть розглядатися й інші питання. Так, будуть представлені п'ять "надважливих" проектів від комітету з питань свободи слова та блок аграрних питань та ратифікація угод з Євросоюзом.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" офіційне видання Верховної Ради "Голос України" опублікувало закон "Про Вищу антикорупційному суді".

Отже, вже 14 червня він вступить в силу на наступний день після опублікування.

Між тим, "Центр протидії корупції" повідомляє, що в оприлюдненому тексті закону з'явилася правка, яку голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич НЕ зачитував в сесійній залі перед прийняттям закону і яку обговорювали в комітеті.