Звичка спікера Верховної Ради А. Парубія говорити все, що прийшло в голову, не думаючи про наслідки, зіграла злий жарт з топ-чиновником — суд зобов'язав голову ВР пройти психолого-лінгвістичну експертизу. Про можливі варіанти подальшого розвитку цієї історії у своєму блозі написав юрист Олексій Рожнов, повідомляє «Кореспондент».

Експерт нагадав: позов про захист честі, гідності та ділової репутації, відповідачем за яким виступає Парубій, подав опозиційний політик Віктор Медведчук, лідер Громадського руху «Український вибір — Право народу», спецпредставник України з питань гуманітарного характеру Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Як відомо, 28 січня 2016 року в сесійній залі ВР тоді ще перший заступник голови Верховної Ради А. Парубій привселюдно звинуватив Медведчука в сепаратизмі.

«Спікер Парубій з перших же днів позначив, що серед його пріоритетів на посаді голови Верховної Ради будуть боротьба з «агресором» і «зовнішнім ворогом», а також посилення оборонної спроможності України. Саме при Парубие «рішучі реформи», які вже практично доконали країну за Яценюка, вийшли на новий рівень. Мова йде, насамперед, про трьох псевдореформах, прийнятих в 2017 році, — освітньої, пенсійної і медичної», — зазначив юрист.

Враховуючи ставлення українців до проведеним у країні псевдопреобразованиям, Рожнов вважає неудивительными соціологічні дані, згідно з якими діяльністю нинішнього складу Ради незадоволені 88% українців.

Популярні новини зараз

Страва Олі Полякової довела до істерики Надю Мейхер на "МастерШеф. Селебріті": Ектор знайшов багато олії

Зірка "Дизель шоу" Булітко згадала свій ніжний танець з Чапкісом: "Останній вальс"

Подружка Олени Кравець Ірина Сопонару оголила груди заради "Кварталу 95": "Домалювали?"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

«І при цьому сам Парубій зовсім непогано влаштувався. Під його корявим керівництвом ВР впевнено руйнує країну, але відбувається це не те, щоб непомітно, але без особливого суспільного резонансу», — вважає юрист.

Нападки Парубія на Медведчука, впевнений експерт, пов'язані з миротворчою місією опозиційного політика — Медведчук робить все можливе, для того, щоб об'єднати країну і відновити мир на Донбасі.

«Але це зовсім невигідно представникам «партії війни» — Парубію, Яценюку і більш дрібним діячам — які звикли грабувати українців під патріотичними гаслами. А тепер якщо не крапку, то, як мінімум кому в цій історії поставить експертиза. Адже в результаті рішення суду вийшла класична «вилка», яка для Парубія у будь-якому випадку вийде боком. Якщо експерти в результаті психолого-лінгвістичної експертизи підтвердять, що спікер говорив свідомо, йому доведеться відповідати за наклеп. Якщо експерти прийдуть до висновку, що Парубій в силу особливостей розвитку» не в змозі відповідати за свої слова і вчинки, тоді постане питання про його недієздатність», — пояснив Рожнов, додавши, що відповідно до ст. 81 Конституції України визнання особи недієздатною є однією з підстав для припинення депутатського мандату.