Стало відомо, що берегова охорона прикордонної служби ФСБ РФ затримала в Азовському морі 7 українських торгових суден, як повідомила віце-спикерка парламенту Оксана Сироїд під час засідання погоджувальної ради, яке відбулося 9 липня.

"Сьогодні ФСБ Росії в Азовському морі затримала 7 торгових суден, які йшли або до Маріуполя або Бердянськ", - прокоментувала Сироїд.

А раніше керівник проекту Майдан закордонних справ і головний редактор видання BlackSeaNews Андрій Клименко в Facebook повідомляв про затримання 7 суден, додавши, що "це новий рекорд - 4 липня було 5 (п'ять)".

Він також уточнив при цьому, що катери берегової охорони прикордонної служби ФСБ РФ 8 липня перехопили 6 суден, які йшли з Бердянська або Маріуполя. Ще одне судно було перехоплене близько 01:00 у ніч на 09.07.18 в тому ж районі.

Також ООН зазначив, що уповноважені захищати експортні шляху в/з українських портів в Азовському морі вже більше 2 місяців роблять вигляд, що нічого не відбувається.

У даний момент поки прикордонники з'ясовують інформацію.

Знай.uа нагадує також, що Росія негативно ставиться до навчань США і України Сі Бриз-2018 в Чорному морі, так як вони погіршують військово-політичну ситуацію в регіоні". Про це заявив російський сенатор Франц Клинцевич у своєму Twitter, запевнивши, що навчання не представляють небезпеки для Росії.

Також нагадаємо, що до причалу Одеського морського вокзалу днями пришвартувався ракетний есмінець 6-го флоту США DDG-78 USS Porter класу Arleigh Burke.

Цей факт не залишився без уваги користувачів у мережі вже досить прозоро натякають: потужність сучасних американських кораблів значно перевищує розрекламовані російські "новинки", більшість з яких – ніщо інше, як модернізовані розробки з СРСР.

Тим часом, 7 липня, в Чорне море увійшло флагманське судно ВМС Америки USS Mount Whitney для того, щоб взяти участь в Sea Breeze-2018 - спільних українсько-американських навчаннях.

Цю інформацію повідомила прес-служба командування Шостого флоту ВМФ США.

Капітан судна Роберт Агілар уточнив, що навчання будуть сприяти побудові відносин, миру і економічної стабільності в регіоні.