Слідом за обміном полоненими українській владі так чи інакше доведеться приступити до виконання політичної частини Мінських угод, - вважає політолог Андрій Золотарьов, директор Центру "Третій сектор".

Експерт упевнений: сьогоднішній обмін полоненими має стратегічне значення.

"Це свого роду маркер і відправна точка. Адже обмін полоненими — це шостий пункт Мінських угод. Після виконання цього пункту наступним питанням стане реалізація решти комплексу заходів по виконанню Мінська-2.

Як ми бачимо, формулу, розроблену Віктором Медведчуком, підтримали всі сторони. Знадобилося півтора місяці і навіть участь глави РПЦ Патріарха Кирила, щоб вирішити всі організаційні питання. Процес виявився настільки непроста, що в останній момент самодіяльністю навіть зайнялася Ірина Геращенко", — пояснив Золотарьов.

У той же час прихильники силового варіанту вирішення конфлікту по обидві сторони лінії розмежування відіграють свою роль у процесі, зазначив експерт. ""Яструби" не зацікавлені в тому, щоб цей процес йшов. Природно, саме тому він проходить так важко. Що буде далі? Зовсім скоро розпочнуться піар - виступи тих, хто буде розповідати про свою "важливої ролі в цьому процесі. Але питання так чи інакше залежатиме від виконання політичної частини Мінських угод. Можливо, що нинішня тріумфальна риторика Петра Порошенка з приводу американської військової допомоги — прикриття майбутньої "зради" в очах "партії війни"", — зазначив політолог.

Популярні новини зараз

Колишня Потапа Ірина Горова захопила стрункою фігурою: "Потрібно пахати"

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Ніна Матвієнко відпустила сина в монастир не просто так: "Щоб спасти душу"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

В той же час виконання Мінських угод, стверджує Золотарьов, зрушиться з мертвої точки тільки під дуже могутнім зовнішнім впливом. "Саме по собі виконання Мінська-2 смерті подібно для нинішнього владного картелю, але в цьому зацікавлений Захід. Міжнародним партнерам потрібні якась стабільність і керованість ситуацією. Порошенко та компанія прекрасно розуміють, що цим вони детонують найсильніший політичний криза", — резюмував політолог