19 березня у польському місті Радомско мав відбутися мітинг в пам'ять жертв Голокосту. Мер ізраїльського міста-побратима Кір'ят Бялік Елі Дукорські мав виступити на цій події перед польськими та ізраїльським школярами та студентами. Його промову, яку він відправив на переклад, польська сторона вирішила піддати рецензії. Через це всю церемонію було скасовано.

Все розпочалося з того, що 16 березня Елі Дукорські відправив свою промову на переклад до організаторів заходу. При її написанні він опирався на спогади своєї матері, яка пережила Голокост.

"Я підготував промову, яка ґрунтувалась на особистому досвіді моєї матері під час Голокосту. Ми передали промову на переклад польською і отримали відповідь з вимогою цензурувати події, до яких причетні поляки, та писати, що до них причетні українці, а замість "нацисти" писати "німецькі нацисти", – розповів Дукорські виданню Ynet News.

Окрім того, поляки почали вимагати, щоб він не вказував про 200 тисяч євреїв, які були вбити під час Голокосту саме поляками. Хоча у цьому випадку Елі Дукорські теж опирався на свідчення мешканки Кір'ят Бялік Люби Таублер, яка народилася у Польщі, а вся її родина була вбита місцевими мешканцями.

Популярні новини зараз
Мурат Налчаджіоглу принизив колишню Ані Лорак лише парою вчинків: співачка на таке не здатна Кабмін вирішив, коли у школярів закінчиться навчальний рік – канікули влітку "під загрозою" Замкнене коло від Lifecell: абонентам, не згодним платити більше, пропонують тарифи подешевше і тут же їх піднімають Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

При цьому у своїй промові Елі Дукорські згадує і поляків, які переховували євреїв у своїх домівках та згодом стали "Праведниками світу".

Як раніше передавав портал "Знай.ua", об'єднання українців у Польщі з нагоди 74-ї річниці антиукраїнських акцій на Холмщині звернулося із заявою до польській громаді з проханням про діалог з організаціями української меншини.

Нагадаємо, з України видворили польського молодика, який прилюдно спалив українську символіку. Правопорушника примусово повернули на територію Польщі із забороною в’їзду до нашої країни терміном на три роки.

У Тернополі польський студент здійснив публічне спалення українського герба. За такі хуліганські дії, які можуть призвести до розпалювання національної ворожнечі, СБУ ухвалила рішення видворити молодика з України.

Зазначається, що 19-річний поляк навчався в одному з тернопільських ВНЗ.