Останнім часом охочих виїхати на роботу за кордон, або й взагалі – змінити місце проживання назавжди, стає все менше. Дуже багато тих, хто вже їхав на сезон до Польщі, чи іншої сусідньої країни і отримавши не надто приємний досвід, вирішив ніколи не повертатися.

За статистикою таких налічується близько 43%. Ще 65% відверто відповіли, що жодного разу не замислювалися про трудову міграцію. Зупиняє українців передусім складність офіційного оформлення на роботу, несвоєчасна виплата зарплати, ненормований робочий день, надумані штрафи та повне юридичне безправ'я:

"Після місяця роботи господар відмовляється платити людям зарплату. І кажуть: "Якщо ти будеш скаржитися, я подзвоню в поліцію або у міграційну службу, і вони тебе депортують", – пояснив керівник Міжгалузевої профспілки українських заробітчан у Польщі Юрій Карягін.

Співробітники Київського міжнародного інституту соціології провели дослідження, запитавши "Чи замислювалися ви про виїзд з України?", на що більшість респондентів сказали: "Ні, не спадало на думку".

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Бояться наші співвітчизники і перетворитися на чужині на "людей другого сорту". Грає роль погане знання мови, без якого вам платитимуть значно менше, аніж місцевим.

Крім того, не на останніх позиціях і кар'єрний зріст. Таких перспектив, якщо поглянути правді у вічі, вкрай мало. Хіба що володіти навиками програмування, чи дизайну, або на крайній випадок обзавестися знайомими в іншій країні, котрі по протекції допоможуть із працевлаштуванням.

Дивіться: польський виклик українським заробітчанам

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли, як працевлаштуватися в Польщі та основні ризик оформлення через агентства. Процедура займає кілька місяців, тому щоб не витрачати зайвий час та за щось жити, українці продовжують працювати весь період, щоправда вже нелегально (пам'ятаємо, збирати документи на посвідку та працювати одночасно, ви не маєте права). Можливо тому аналітики прогнозують збільшення рівня міграції до 2 мільйонів осіб. Субота, до слова, день так званого полегшеного графіку, коли ви можете займатися прибиранням території та виконувати дрібні доручення керівництва. Все, звісно, оплачується, але ставка зменшується у половину.