Президент Петро Порошенко пропонує позбавляти громадянства жителів анексованого Росією Криму, які беруть участь у російських виборах.

Про це йдеться в законопроекті №8297, який Порошенко вніс до парламенту в статусі невідкладного.

Згідно запропонованих змін, отримання російського громадянства жителями Криму в результаті протиправних дій окупаційної адміністрації не буде вважатися добровільним.

В то той же час підставою для втрати громадянства України стане, зокрема, участь у російських виборах: "використання виборчого або іншого права, наданого іноземним громадянством або виконання обов'язків, покладених іноземним громадянством, що підтверджується даними публічних реєстрів або офіційних видань і сайтів державних органів або органів місцевого самоврядування іноземної держави".

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко видала, як "запала" на одруженого Арсена Мірзояна: "10 років кохання"

Львів'янка показала таксисту важливість української мови: "Дивився як на інопланетянку"

"Зайка" Юлія "повернулася" до Міші Заливако після фіналу "Холостяка": "Проявив турботу і увагу"

Ані Лорак приголомшила радісною новиною, чекала цілий рік: "Моя особиста історія"

Показати ще

Вказані зміни не стосуються виключно кримчан, а усіх громадян України, які мають паспорт іноземної держави.

Крім цього підставою для втрати українського громадянства буде використання при в'їзді/виїзді а також на території України іноземного паспорта, що зафіксує державна прикордонна служба або інший держорган.

В законопроекті міститься також пункт про те, що громадянство України за територіальним походженням не зможуть отримати особи, які вчинили злочин проти людства чи здійснювали геноцид, засуджені в Україні за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості) з урахуванням рівня загрози для національної безпеки держави.

Або ж люди, які вчинили на території іншої держави діяння, визнані законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином.

"Ця умова не поширюється на іноземців чи осіб без громадянства, які перебувають у шлюбі з громадянином України понад три роки, і на іноземців чи осіб без громадянства, які перебували з громадянином України понад три роки у шлюбі, що припинився внаслідок його смерті", – вказано в документі.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект, що регулює питання подвійного громадянства.

У пояснювальній записці до документа необхідність прийняття такого закону обгрунтовується тим, що в умовах гібридної війни Росії проти нашої країни російські спецслужби використовують незаконне оформлення громадянства України з метою створення легальних можливостей для дестабілізації ситуації, загострення криміногенної обстановки в Україні та проведення терористично-диверсійної діяльності на території нашої держави.