Польща та Україна знайшли порозуміння щодо закону про освіту та мов нацменшин в Україні.

Про це заявив віце-прем`єр-міністр і міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінскі.

"Сьогодні, як щойно я довідався, було підписано порозуміння - заява керівників освітніх відомств після минулотижневого дуже плідного візиту пані міністра Залевської до України і досягнутих з українською стороною порозумінь", - наголосив він.

17 жовтня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та міністр національної освіти Польщі Анна Залевська заявили, що незабаром країни підпишуть декларацію про гарантії представникам польської меншини отримання повної загальної середньої освіти в польських школах в Україні рідною мовою з послідовним збільшенням частки предметів, що викладаються українською мовою.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада затвердила 12-річне шкільне навчання. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. Документ передбачає, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти.

Популярні новини зараз

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Тіна Кароль відповіла на головне питання про Дана Балана: "Нам заважають"

Юрій Горбунов кардинально змінив зовнішність перед пологами Каті Осадчої, українці не впізнали

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", Україна та Угорщина дійшли консенсусу в питанні вивчення угорської мови у школах після старту нового закону "Про освіту " в Україні, через який виникло чимало дискусій та суперечок в Європі.