Мінські домовленості навряд чи можуть бути прийняті українським суспільством. Необхідно думати про зміну формату переговорів. Разом з тим, треба усвідомлювати, що без залучення США за стіл переговорів мир в Україні не зможе бути досягнутий. Про це заявив голова політичної партії «ОСНОВА» Андрій Ніколаєнко у Вашингтоні під час панельної дискусії «Роль миротворчої місії у процесі врегулювання конфлікту на Донбасі».

Захід, організований «Atlantic Council», відбувся 19 грудня.

«У Президента Петра Порошенка не було повного права підписувати цю версію домовленостей. І це не тільки моя думка. Коли ми говоримо про Мінськ, необхідно пам’ятати, що Білорусь — це колишня радянська республіка. А якщо потрібно справді нейтральне місце, ми пропонуємо звернути увагу на Відень, який зараз очолює ОБСЄ. А ОБСЄ може бути медіатором переговорів», — зазначив Андрій Ніколаєнко.

Він нагадав учасникам дискусії, що майбутнє всієї європейської системи безпеки зараз формується в Україні. При цьому наголосив:

«Якщо ми приймемо анексію Криму, і конфлікт на Донбасі піде за сценарієм Росії, — це зруйнує систему безпеки в Європі, створену за підсумками Гельсінської наради з безпеки у 1975 році. Дуже шкода, що нинішня ініціатива щодо миротворчої місії надійшла до ООН не від України, а від Росії. І тепер ми обговорюємо російський варіант цієї резолюції».

Популярні новини зараз

Ціни на олію продовжать рости: не врятує і щедрий урожай соняшнику

Наталя Могилевська зухвало відповіла на закиди через вік: "Пекти онукам і сидіти в городі"

Надя Дорофєєва показала, як розслабляється у ванній: "Де купити таку фігуру"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

«Нагадаю, на Мюнхенській конференції з безпеки народний депутат Сергій Тарута вже представляв Мирний план «Три основи. Безпека. Легітимність. Довіра». І він пропонував ініціювати введення миротворчої місії і міжнародної адміністрації. Україна якраз на той момент очолювала Радбез ООН. Але не скористалася шансом сформувати порядок денний відповідно до національних інтересів», — зазначив Ніколаєнко.

За словами політика, дуже важлива частина мирного плану — організація роботи міжнародної тимчасової адміністрації на території деокупованого Донбасу. Для реінтеграції в Україну регіону потрібен перехідний період.

«Після чотирьох років російської пропаганди абсолютно неможливо проводити вибори на тій території. Нам потрібен перехідний період. Росія намагається змусити нас присвоїти Донбасу особливий статус, але українське суспільство ніколи цього не прийме. Нам потрібна нова Конституція України, дійсно народна Конституція. Дуже простий приклад. Конституція США починається словами «Ми, народ США…», а українська — «Верховна Рада України від імені народу України…». Після запровадження тимчасової адміністрації та декількох років проукраїнської пропаганди нам потрібно залучити представників Донбасу до створення нової Конституції, а не до вибору представників у Верховну Раду. Цей процес допоможе возз’єднати Україну і створити українську національну ідею», — акцентував увагу учасників дискусії Андрій Ніколаєнко.

За словами Спецпредставника Держдепартаменту США по Україні Курта Волкера (також узяв участь у дискусії), те, що відбувається в Україні — шокує світовий політичний порядок.

«Одна країна вторгається в іншу, насильно забирає частину її території — це те, чого ми не бачили в Європі з 1930-их. Миру на сході України можна досягти, якщо Росія прибере свої збройні сили і припинить підтримку розміщених там збройних груп. Міжнародна спільнота може допомогти, але мир залежить від Росії» — зазначив Курт Волкер.

За підсумками діалогу, учасники дискусії дійшли до консолідованої думки про те, що реалізація механізму поєднання миротворчої місії з роботою тимчасової міжнародної адміністрації на перехідний період дозволить ефективно реінтегрувати звільнений Донбас в Україну.

Співорганізатором панельної дискусії від України виступив Центр Разумкова. Модерував дискусію Джон Гербст, посол США в Україні (2003-2006 рр.).

Участь у дискусії узяв також Олександр Вершбоу, американський дипломат, посол США в Росії (2001-2005), екс-заступник генерального секретаря НАТО.

Як повідомляв портал "Знай.ua", оприлюднена статистика бойових втрат на Донбасі.