Створені та фінансовані Росією окупаційні утворення "ДНР" і "ЛНР" на Донбасі повинні бути ліквідовані.

Про це заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер під час панельної дискусії в аналітичному центрі Hudson Institute, яка транслювалася на сайті установи, передає УНІАН.

Крім того, він підкреслив, що ці псевдоформування не відповідають Конституції України.

"Так звані "Луганська Народна Республіка" і "Донецька Народна Республіка" є утвореннями, які створені Росією для того, щоб допомогти замаскувати роль РФ і зміцнити конфлікт, і вони повинні бути ліквідовані", - зазначив Вокер.

При цьому він згадав, що Мінські угоди спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, і тому ці утворення повинні зникнути.

Курт Волкер підтримує територіальну цілісність України - Каратницький

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що спецпредставник Держдепартаменту США ще до прес-конференції Порошенко зрозумів, хто є представником №1 між Києвом і Москвою. Так блогер Євген Василевський прокоментував слова Петра Порошенка, який назвав українського політика Віктора Медведчука "найбільш ефективним парламентером".

"Незважаючи на передбачувані заяви з усіх питань, Порошенко все ж вдалося створити сенсацію на прес-конференції. Український президент вперше публічно визнав заслуги Віктора Медведчука (спецпредставник України з питань гуманітарного характеру в Мінській контактній групі), назвавши його "найбільш ефективним парламентером» з вищим керівництвом РФ", - пише Василевський.

Василевський звертає увагу, наскільки змінилося ставлення американського спецпредставника Курта Волкера до керівництва України.

"Раніше американський посол з особливих доручень не вважав за потрібне інформувати керівництво України про суть переговорів з Сурковим. Але потім Волкер усвідомив, що завдяки Медведчуку український президент не просто в курсі порядку переговорів, а має можливість оперативно зв'язатися з Володимиром Путіним, який ставить завдання Суркову перед кожним раундом", - пояснив Василевський.