Росія почала більш відверто розмовляти про миротворців на Донбас. Спецпредставник США з питань України Курт Волкер вважає, що РФ не прийматиме жодних рішень по українському врегулюванню до того моменту, поки не пройдуть президентські вибори в Росії. Про це повідомляє Укрінформ.

 "Ми запропонували, щоб миротворчі сили під мандатом ООН увійшли та замінили російські сили та сепаратистські формування, створивши протягом певного часу безпечний простір, де можна було би провести місцеві вибори, де могла би бути запроваджена амністія і де був би наданий особливий статус", - пояснив дипломат Волкер позицію американської сторони щодо Донбасу.

Згідно з Мінськими домовленостями, після завершення цього процесу  окупована територія Донбасу могла би бути повернена в Україну, зазначив Волкер. Натомість, підкреслив він, що дотепер не було відчутних результатів.

За його словами, ситуація в Україні більше схожа на заморожений конфлікт, однак у ньому зберігається гаряча фаза протистояння.

На думку Волкера, основна проблема полягає в тому, що Москва скептично ставиться до намірів Вашингтона, зокрема щодо послаблення санкцій, пов'язаним з виконанням Мінських угод. До того ж, якщо санкції і будуть зняті, Україна й надалі рухатиметься в бік Заходу.

Популярні новини зараз

Улюблена страва українців: експерти розповіли, яку рибу не можна їсти у жодному випадку

Ротару розважила росіян і попалася в обіймах Кіркорова: "Зрадниця"

Американка кинулась в пащу жижаку: рятувала найдорожче

Сергій Лазарєв відмовився від весілля з Ані Лорак: "Я абсолютно щасливий..."

Показати ще

Тим часом незрозуміло, який підхід Москва матиме після кампанії переобрання президента РФ Володимира Путіна.

"Але по жодних діях, очевидно, не прийматиметься рішень з боку Росії, поки не буде результату виборів", - зазначив представник США.

Відповідаючи на запитання, чи можлива ескалація збройного протистояння з боку РФ, Волкер висловив переконання, що Кремль навряд чи піде на це.

"Перспектива посилення конфлікту є для Росії досить витратною, навіть якщо говорити про асиметричну війну. Я просто не бачу такого розвитку. Україна є набагато більш стійкою країною, ніж хто-небудь очікував", - резюмував спеціальний представник американської сторони. 

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", Сполучені Штати Америки займаються зміцненням оборонних можливостей України. Даний робота проводиться для того щоб не дати Росії захопити нові території. Вашингтон розчарований відсутністю прогресу у встановленні миру і виконанні мінських угод з боку Москви.

Раніше посол США в Україні Марі Йованович в рамках міжнародного форуму "Захоплений півострів: 4 роки опору" підтвердила: так званий пакет "кримських санкцій" буде чинним до повного звільнення українських територій.