Відома журналістка, опозиційний політик і колишня кандидатка на посаду президента Росії Ксенія Собчак розповіла про стан відомого українського кінорежисера Олега Сенцова, який оголосив голодування у російській в'язниці. Про це вона написала на своїй сторінці в Twitter.

Собчак повідомила, що зробила телефонний дзвінок Сенцову і запитала про його сампочутті після майже 20-тиденного голодування.

"У нього дійсно випало два зуба, цинги, говорить, поки немає. Просто жахливо шкода його. Худий, блідий", — сказала Собчак.

Олег Сенцов - український режисер, якого в травні 2014 затримали в Криму російські спецслужби разом з ще трьома громадянами України. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням в організації терактів на півострові Крим". Сенцов своєї провини не визнав і наполягав, що російський суд не має права судити громадянина України. Правозахисний центр "Меморіал" визнав Олега Сенцова і заарештованого разом з ним Олександра Кольченко - "політв'язнями".

Нагадаємо, 14 травня Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування. Він зажадав звільнити 64 українських політв'язнів в Росії, не вимагаючи при цьому власного звільнення.

За її словами, вона вмовляла Сенцова припинити голодування, "але він налаштований рішуче і просить не вмовляти змінити рішення".

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", Олександр Кольченко, який разом з режисером Олегом Сенцовим був визнаний російським судом винним у справі про тероризм, почав голодування. Про це повідомив у своєму фейсбуці голова міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чиков.

"Кольченко написав заяву на ім'я начальника колонії. Вимога одна -звільнити Сенцова", — повідомив Чиков з посиланням на адвоката Андрія Лепьохіна, яка зустрілася з Кольченком в колонії.

Раніше адвокат Світлана Сидоркіна писала, що Кольченко категорично заборонено голодувати через хронічний недолік ваги. Сидоркіна також повідомляла, що її підзахисний готовий підтримати голодування Сенцова, "якщо буде необхідність".

Популярні новини зараз
Напередодні смерті колишньої нареченої Кличка Панеттьєрі її бойфренду відмовили в суді: що сталося Перевірка газових приладів: 435 грн за плиту, до 2000 грн за будинок — інакше газ відключать Тариф на воду перевищить 100 грн за куб: платіжки зростуть на сотні гривень Проїзд у маршрутках дорожчає до 23 гривень: тарифи підвищують удруге за рік
Показати ще