Євген Анісімов, відомий в кримінальних колах Запоріжжя під прізвиськом Анісім, ще в жовтні 2013 року був затриманий за звинуваченням у вимаганні в особливо великих розмірах. Тоді передбачалося, що злочинному "барону" -мільйонеру, "смотрящому" регіону від Януковича може світити 12 років позбавлення волі. І це не враховуючи ряду інших гріхів: адже Анісімбагато років "кришує", по суті, весь кримінальний бізнес Запорізької області. Проте, пройшло вже майже п'ять років, а Євген досі відчуває себе вельми привільно. Незважаючи на те, що він все ще числиться в розшуку, з бази Інтерполу його ім'я зникло, а старою справою ходу так і не дали.

Про це пише Багнет.

Як подібне може відбуватися зараз, вже після того, як режим Януковича упав, і його поплічники, по ідеї, всы до єдиного повинні бути люстрованы і отримати солідні тюремні терміни? А все тому, що систему змінили лише на словах, а насправді в інших регіонах ще дужче процвітає корупційна злука криміналу з владою.

Саме завдяки своїм тісним зв'язкам із запорізькими правоохоронними органами Анісім не тільки продовжує перебувати на свободі, а й повернув собі контроль над місцевим криміналітетом. Неоціненну допомогу в цьому надає йому особисто прокурор Запорізької області Валерій Романов. Обох діячів неодноразово спостерігали за діловими розмовами, при цьому публічно Романов не перестає запевняти, що в прокуратурі, мовляв, уже майже все готово для висунення звинувачень Анісімову.

В черговий раз цю локшину на вуха довірливим читачам навішав Романов 20 квітня, коли на його сторінці в Фейсбуці з'явився досить великий пост. У повідомленні головний прокурор області не зміг стримати досаду від ряду публікацій в ЗМІ, де його і його колег по прокуратурі звинувачували в бездіяльності і прямый співучасті в плетінні цілого ряду злочинних схем. Так, запорізькі бізнесмени змушені щомісяця виплачувати прокурорським данину за відсутність перевірок, за повернення ПДВ у них забирають цілих 25%, та ж прокуратура покриває незаконну розробку шлакових відвалів, підпільне виробництво "паленого" спиртного, кришує гральний бізнес, обклала поборами власників приватних пансіонатів на узбережжі Азовського моря, і так далі, і тому подібне.

Невдало намагаючись виправдатися в затягуванні справ з Анісімовим і його подільниками Оленою Бондаренко та Андрієм Гречковським на прізвисько "Грек", Романов переводить стрілки на суддів.

«Повідомляю, що сьогодні, 20 квітня, мною підписано скарги до Вищої ради правосуддя щодо дисциплінарного проступку суддів апеляційного суду Запорізької області та Жовтневого районного суду міста Запоріжжя, які під час судового розгляду кримінальної виробництвом за звинуваченням Гречковського А.А. і Бондаренко Є.В. допустили порушення вимог чинного законодавств », - пише він, виставляючи себе грізним борцем за справедливість.

Тим часом, ні для кого з посвячених в суть питання в Запоріжжі не секрет, що Анісімов все ще на волі через те, що Романов отримав від нього жирний «відкат», та ще й подарунок у вигляді частини бізнесу.

Роздратований журналістськими розслідуваннями Романов заколисує громадськість все новими і новими обіцянками, які ні до чого не ведуть : "Продовжую займати принципову і безкомпромісну позицію щодо необхідності залучення представників організованої злочинної групи Анісімова-Бондаренко-Гречковського до передбаченого законом справедливому покаранню".

З огляду на реальний стан речей, в якому Романов і той же Анісімов перебувають, так би мовити, на короткій нозі, звучить це не тільки лицемірно, але ще і комічно.

Адже зовсім недавно надійша інформація, що на запит депутата Верховної Ради Вадима Кривохатько щодо невідповідності Романова службовому становищу була проведена відповідна перевірка, на підставі якої було прийнято рішення рекомендувати Генпрокуратурі розглянути питання про звільнення прокурора Запорізької області.