Ситуація на тимчасово окупованих територіях Донбасу може різко загостритися. На ескалацію конфлікту глава Кремля Володимир Путін може піти після того, як Сполучені Штати разом з союзниками вдарили по Сирії.

Відомий український журналіст, військовий кореспондент, який працює в гарячих точках Близького Сходу, Юрій Мацарський заявив, що таке можливо, хоча ці конлікти і не варто пов'язувати між собою. Про це пише "Гордон".

"Путін - тяжкохвора людина. Тому не можна виключати, що на удари по сирійській території він відповість загостренням в Україні. Але я все ж не пов'язував би зараз ці два конфлікти. У Сирії у нього немає серйозних поразок. Атаку американців і їхніх союзників росіяни відіграли так, ніби вони перемогли: мовляв, ракети перехопили, все чудово, Дамаск радіє. Формально в Сирії, Ірані та РФ цю подію показали як стратегічний провал західної коаліції. Нібито на Заході не розуміють ситуацію в Сирії", - заявив журналіст.Він також додав, що на сирійських об'єктах, по яким завдали авіаудари, не було цінного обладнання й фахівців.

"Так, вони пообіцяли довбонути і довбонули. Але при цьому шість днів вирішували, куди ж вдарити. Усюди про це кричали, допустили витік інформації про цілі удару. Це було зроблено, щоб звідти евакуювати росіян, цінних місцевих фахівців та обладнання. В результаті в Сирії розбомбили лише порожні або напівпорожні бетонні коробки", - зазначив експерт.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що офіційний Вашингтон готовий оголосити Російській Федерації про нову порцію економічних обмежень, після яких російська економіка ризикує пробити чергове дно.

Відзначимо, що під санкції також потрапили 17 російських чиновників, в тому числі міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, глава комітету з міжнародних справ Ради Федерації Костянтин Косачов, секретар Радбезу Микола Патрушев, глава Росгвардіі Віктор Золотов і ряд інших. Вашингтон пояснив, що санкції вводяться через "ворожих дій Росії по всьому світу", в тому числі на Україні і в Сирії.