Санкції, які Сполучені Штати ввели проти Російської Федерації, автоматично відіб'ються і на економічній ситуації України.

Як повідомляє портал Рoliteka, про це заявив виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

"А які приводи для радості у нас в Україні? Боюся засмутити багатьох, але їх або дуже мало, або взагалі немає", - вважає економічний експерт.

Він також навів декілька прикладів на підтвердження своєї точки зору. Виручка українських експортерів, які працюють на російському ринку, ризикує знизитися пропорційно девальвації рубля, тобто, в межах 10%.


Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

З огляду на питому вагу Росії в структурі українського експорту, кожні 10% девальвації рубля знижують в грошовому вираженні на 1% весь сумарний (світовий) обсяг українського експорту.

"Експортна орієнтація української економіки, в якій половина ВВП формується за рахунок зовнішніх продажів, піддасться шоку. Потенційне зниження українського ВВП за рахунок девальвації рубля в річному вимірі може досягти 0,5 процентних пункту", - пише економіст.

Окрім цього, експерт побоюється, що український торговий дефіцит ризикує розширитися на додаткові 500 мільйонів доларів, що збільшить потребу в зовнішньому фінансуванні країни на аналогічну величину. Девальваційний тиск на гривню зросте.

"Частина українських експортерів, які працювали з мінімальною рентабельністю на ринку РФ - перш за все це відноситься до виробників товарів широкого споживання, - не витримає конкуренції і буде змушена піти. Це неодмінно призведе як до додаткового тиску на ринок праці, так і до погіршення бюджетної ситуації всередині України", - підсумував Устенко.



"Інвестиційна активність російського бізнесу, що працює в Україні, буде знижена. Притоки прямих іноземних інвестицій в країну будуть зменшені, що ускладнить покриття дефіциту рахунку поточних операцій за рахунок стійких джерел фінансування. Необхідність збільшення і без того значного боргового навантаження стане неминучою", - резюмував експерт.

Росія відреагувала на американські санкції в найкращих традиціях Кремля


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що вже сьогодні російський рубль обвалився настільки, що побив дворічний рекорд.