Російський газовий концерн "Газпром" подав в апеляційний суд Швеції клопотання про часткове скасування остаточного рішення по арбітражному розгляду з НАК "Нафтогаз України" на постачання палива.

Як вважають в путінській компанії, арбітри перевищили свої повноваження при винесенні рішень, крім того, вони допустили серйозні процесуальні помилки. "Оскільки остаточне рішення арбітрів щодо цього спору засновано на тих же висновків, що і раніше прийняте окреме рішення по арбітражному розгляду, клопотання подано на аналогічних підставах", – повідомляє прес-служба "Газпрому".

Гройсман про борги Газпрому

Популярні новини зараз

Франківськ знову "почервоніє", Марцінків назвав дату: "Закриємо все!"

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Вагітна дружина Віктора Павліка розкрила стать дитини: "Плакала півгодини"

Юрій Ткач з "Квартал 95" раптово схуд, фанати не впізнали: "Циганські фокуси"

Показати ще

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що якщо проект "Північний потік-2" буде невдалим, Росії доведеться наступити на горло власній пісні і домовлятися з Києвом про укладення нового контракту для транзиту газу в європейські країни через територію України.

Про це в ефірі українського телеканалу заявила заступник глави МЗС Олена Зеркаль. "У ЄС можуть створити рівні умови для всіх країн з купівлі та транзиту газу, щоб "Газпром" не користувався ніякими ніякими звичними для нього перевагами", - заявила Зеркаль.

"І після цього в ЄС вже зможуть купувати газ у "Газпрому" не на нашому західному кордоні, а на нашому східному кордоні, і поставляти самі собі газ через територію України. Це буде найбільш вигідний маршрут, а "Північний потік-2"- думаю , що він не буде існувати в ці терміни, які малює собі РФ. Буде він взагалі, не можу сказати", - підкреслила вона.

На питання, чому раніше маршрут в обхід української газотранспортної системи не був побудований, щоб європейці купували паливо на російсько-українському кордоні, заступник міністра відповіла:

"Тому що зараз це вже не предмет розгляду в Стокгольмському арбітражі, де ми сподівалися, що це питання знайде своє рішення. Оскільки контракти, які існують між "Нафтогазом" і "Газпромом", фіксують, що ці точки знаходяться на нашому західному кордоні".