Верховна Рада під час ранкового засідання провалила два законопроекти, якими пропонувалося скасувати обов'язкове е-декларування активістів-антикорупціонерів.

Про це повідомляє "Слово і діло".

Перший законопроект №6271 ініціювала фракція "Батьківщини", пропонуючи повністю скасувати для громадських активістів, які протидіють корупції в Україні, необхідність декларувати майно.

Другий документ №6674, поданий президентом Петром Порошенком, також передбачав скасування декларацій доходів активістів, але замість цього додавав до законодавства вимогу про фінансову звітність громадських організацій. Ми відстежили, як голосували нардепи за президентський закон.

Першим за основу голосували законопроект "Батьківщини". Його підтримали 156 парламентарів. Лише на один голос більше дали нардепи за аналогічний законопроект президента. У сесійній залі був зареєстрований 331 нардеп, із них підтримали проект закону 157 парламентарів, проти виступили 25, утрималися 68 і не голосував 81 нардеп.

Найбільше голосів, як і слід було очікувати, дала президентська фракція: зі 135 нардепів 90 підтримали законопроект, ніхто не голосував проти, не стали голосувати 14, а 24 депутати були відсутні в залі.

Варто відзначити, що нещодавно спікер Верховної Ради Андрій Парубій дав доручення парламентському Комітету з питань запобігання та протидії корупції терміново скликати засідання, аби нарешті дійти згоди у питанні скасування декларування для громадських активістів.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка Реп'яхова знову опинилася в лікарні після пологів: "Мені стало гірше"

Дружина Віктора Павлiка Катерина Репяхова поділилася першим фото малюка: "Весь світ зупинився"

Головне за ніч: Юля Зайка розповіла про інтим з Заливако, українка народила в лісі, Ротару "відбила" режисера у Пугачової, фатальний вибух газу

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Показати ще

"Я даю доручення комітету під час засідання Верховної Ради України, під час виступів від фракцій, провести негайно екстрене засідання і прийняти рішення по 2-м зареєстрованих законопроектів", - пояснив він.

Відомо, що в планах Антикорупційного комітету розгляд зазначених законопроектів був ще вчора, 2 квітня, втім з огляду на відсутність кворуму засідання не відбулося. Те саме повторилося й сьогодні.

ВР повинна звернути увагу на блок законопроектів на порядку денному, зокрема № 8120 і № 8120-1 щодо відстрочки надання перших е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій. Президент України Петро Порошенко наполягає на прийнятті парламентом законопроекту щодо скасування електронного декларування.

Пізніше стало відомо, що після кількох спроб депутати так і не спромоглися включити до порядку денного законопроекти про відтермінування та скасування декларування для громадських активістів та іноземців, членів наглядових рад.

На заклики Парубія голосувати і апеляції до публічної позиції окремих народних обранців та позиції міжнародних партнерів так і не відреагували: у підсумку голосів все ж не вистачило.

Рада провалила законопроект про скасування е-декларування активістів

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Рада ганебно провалила президентський закон для активістів.