Різке зниження соціальних стандартів збільшить кількість боржників ЖКГ.

Про це заявив народний депутат, член групи «Воля народу» Сергій Шахов.

Політик повідомив, що 27 квітня уряд на позачерговому засіданні ухвалив рішення про оновлення програми надання субсидій.

«Директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко напряму заявив, що їхня мета – скоротити з початку нового опалювального сезону кількість отримувачів субсидії на 15-20%. З якої «стелі» взята ця цифра, чиновник не пояснив», – повідомив Шахов.

Нардеп підкреслив, що оновлена ​​програма надання субсидій передбачає скорочення соціальних норм споживання теплової енергії, газу та інших послуг.

Популярні новини зараз
Зірка серіалу "Свати" Анна Кошмал змінила місце роботи: "Збулась моя невеличка мрія" У Кремлі спробували дати "потужну відповідь" Джо Байдену через допомогу Україні, але лише розсмішили: "Контрсанкції" Після низки скандалів Ірина Федишин відмовилася від гонорарів заради допомоги ЗСУ Деяких українців можуть звільнити від мобілізації: названо категорії
Показати ще

Фото: Сергій Шахов, "Воля народу"

«Вже зараз зрозуміло, що це призведе до збільшення заборгованості в ЖКГ. Доходи скорочуються, а чиновники приймають рішення підвищити витрати людей. Серед негативних наслідків цього рішення – збільшення кількості громадян, які будуть приховувати свої реальні доходи і отримувати «білими» тільки мінімальну зарплату, а решту – «в конверті», – зазначає депутат.

Шахов нагадаємо, що з 1 травня соціальна норма на газове опалення скоротилася з 5 до 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення – з 51 до 30 кВт/год на 1 м2 площі.

«Партія «Наш край» звертає увагу на те, що це рішення було прийнято не в запланованому засіданні уряду, без громадського обговорення, публічних дискусій і економічних обґрунтувань. Напередодні не була проведена посилена кампанія з енергоефективності, а програма «теплих кредитів» отримала фінансування лише з квітня. Таким чином, уряд знову за рахунок пересічних громадян намагається вирішити питання збагачення олігархів-монополістів», – підкреслює парламентарій.

Шахов додав, що його партія «Наш край» закликала Кабмін негайно переглянути оновлену програму призначення субсидій і скорочення соціальних стандартів і скасувати прийняте рішення. Партія вважає, що будь-яким змінам в цій сфері має передувати річна програма по енергоефективності, забезпечена належним державним фінансуванням.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Аваков назвав терміни порятунку Донбасу.