Одну із головних історичних та релігійних пам'яток України, Києво-Печерську Лавру можуть виключити зі списку ЮНЕСКО. З цієї причини громадські діячі, політики та активісти взялися негайно вирішити це питання, щоб не допустити такої можливості.

Про це повідомив ініціатор громадського проекту "Рідна країна", нардеп Микола Томенко.

Засідання відбулося біля Мінкульту, учасники колективу Києво-Печерського заповідника влаштували мітинг, виступивши за обрання нового керівництва на конкурсній основі.

Як і попереднього разу, від міністерства не було жодного посадовця, хоча конфлікт з цього приводу триває давно. Згідно закону, обирати директора слід спеціальній комісії: три представника від заповідника, три від Мінкульту та стільки ж – від громадських організацій.

За словами голови конкурсної комісії Олександра Федоренка, відомство неодноразово перешкоджало роботі і зривало засідання, тому активісти направили звернення у ГПУ із вимогою притягнення до відповідальності.

Популярні новини зараз

Дантес помацав Дорофєєву в цікавому місці, фанати тішаться: "Які котики"

″Просто пекло, чисті мерзотники″: влада вирішила познущатися над пенсіонерами, вимагає незрозумілі довідки

Що це таке NFC в телефоні: як встановити, навіщо потрібен і як користуватися

"Давай як Полякова": Дорофєєва блиснула фігурою в дуже маленькому бікіні

Показати ще

Делегований представник від колективу заповідника Микола Томенко особисто наполягав на тому, що забудови у зоні Лаври – ризиковані і незаконні, а відкритий відбір постійно гальмується. Через це історична пам'ятка може втратити статус об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 "Сподіваємось, що ситуація зі спробою зірвати конкурс на посаду гендиректора Києво-Печерського заповідника та призначити «свою людину» групою чиновників і забудовників буде триматися під пильним контролем ЗМІ та громадськості", - підсумував політик.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Почаївська лавра втрапила в гучний скандал.